Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktuality

Den Charity

24. 9. 2012

Koncem září vyvrcholí celostátní kampaň Den Charity, kterou tradičně pořádá Charita Česká republika u příležitosti svátku sv. Vincence (27. 9.), patrona charitních zařízení.

Charity pořádají dny otevřených dveří, výstavy, koncerty, divadelní představení a další zajímavé akce pro děti a dospělé. Den Charity není spojen s žádnou finanční sbírkou.

Vernisáž výstavy dětských prací na téma „Senioři v našich srdcích“ v pondělí 24. 9. (od 13:30 do 15:30 hod.) v budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a Den otevřených dveří ve středu 26. 9. (od 9 do 15 hod.) v nových prostorách Střediska rané péče Sluníčko (na Ulrichově nám. 733) proběhnou v rámci této kampaně v krajském městě Hradec Králové. Na vernisáži výstavy s kulturním programem pro děti a veřejnost budou vyhlášeny výsledky stejnojmenné výtvarné soutěže, do níž se zapojily děti ze škol, které pomáhají při Tříkrálové sbírce (výstava potrvá do 8. 10. 2012). Akce pořádá Oblastní charita Hradec Králové.

Den otevřených dveří se uskuteční také ve Farní charitě Litomyšl a jejích střediscích (27. 9.), dále také v Oblastní charitě Ústí nad Orlicí (8. 9.), která spojí Den Charity s oslavami 20. výročí vzniku. Oblastní charita Červený Kostelec zve širokou veřejnost na divadelní představení Prodaná nevěsta (29. 9. Hronov) a výstavu ručních prací Šikovné ruce pro hospic aneb lidé lidem (5. – 14. 10. Červený Kostelec), dále připravuje Benefiční koncert Jiřího Pavlici a Hradišťanu (6. 10. Náchod) a koncert pro klienty Domova sv. Josefa v Žirči (19. 9.). Den Charity proběhne také ve Dvoře Králové nad Labem (27. 9.), kde se mohou návštěvníci těšit na dětskou olympiádu. Zábavné dopoledne a setkání zaměstnanců a dobrovolníků připravuje Farní charita Rychnov nad Kněžnou (27. 9.). Oblastní charita Kutná Hora zve širokou veřejnost na Veletrhu sociálních služeb v Kutné Hoře (říjen), kde představí své služby a výrobky klientů.

Podrobný přehled akcí Charit v královéhradecké diecézi najdete na webových stránkách www.hk.caritas.cz (odkaz: http://hk.caritas.cz/kalendar-akci/den-charity-2012/).

Při příležitosti Dne Charity je od roku 2008 také každoročně udílena Cena Charity ČR za rozvoj charitního díla. Letos bude předána 25. 9. v Praze a obdrží ji devět pracovníků a dobrovolníků, za svoji obětavou práci, příkladné činy či dlouhodobou podporou místních Charit. Za královéhradeckou diecézi převezme celostátní Cenu Charity ČR v roce 2012 Ing. Štěpánka Dvořáková, obětavá pracovnice Oblastní charity Polička v oblasti fundraisingu a organizátorka kulturních akcí.

Více informací o Dni Charity najdete také na www.charita.cz.

Kontakt:

Jana Karasová