Ilustrační fotografie: Královéhradecký kraj Ilustrační fotografie: Jihočeský kraj
  1. Kancelář zastoupení krajů
  2. Instituce EU
  3. Evropský hospodářský a sociální výbor
  4. Evropský hospodářský a sociální výbor

Evropský hospodářský a sociální výbor

Publikováno: 27.1.2014

Evropský hospodářský a sociální výbor

Adresa:

RueBelliard/Belliardstraat 99
B-1040 Bruxelles/Brussel
Belgique/België

Možnost návštěv:

Typ návštěvy informační prohlídka
Minimální velikost skupiny Nespecifikováno
Povinná rezervace 3 týdny předem
Minimální věk návštěvníků Nespecifikováno

Více informací naleznete zde.

Základní informace o Evropském hospodářském a sociálním výboru

Evropský hospodářský a sociální výbor je orgánem EU, který byl zřízen již na počátku samotné integrace. Hlavním úkolem tohoto orgánu je poskytovat poradní funkci Evropskému Parlamentu, Radě Evropské unie a Evropské komisi, jakož i hájit zájmy celé Evropské unie. Skládá se především z představitelů občanské společnosti, výrobců, zemědělců, dopravců, zaměstnanců, obchodníků, řemeslníků spotřebitelů a veřejnosti. V současné době čítá 353 členů, z čehož 12 členů jsou zástupci České republiky. Délka jejich funkčního období je 5 let. Evropský hospodářský a sociální výbor se skládá ze tří skupin: zaměstnavatelé (představitelé průmyslu, bank, veřejných podniků), zaměstnanci (odbory) a různé zájmy (zástupci zemědělství, malého a středního podnikání, spotřebitelé).

Copyright © Královéhradecký kraj & Jihočeský kraj. Všechna práva vyhrazena.