Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktuality

Akce Den seniorů zavítá postupně do 8 měst

20. 9. 2017 Autor: admin admin

MPSV u příležitosti Mezinárodního dne seniorů uspořádá seriál akcí v osmi českých a moravských městech, které by měly přispět k větší osvětě a informovanosti v této oblasti. Nejblíže Královéhradeckému kraji se akce uskuteční dne 3. října 2017 v Chrudimi.

Akce navazuje na Národní akční plán podporující pozitivní stárnutí pro období let 2013 až 2017, který ukládá MPSV provádět osvětu v oblasti politiky stárnutí. Problematika stárnutí se dlouhodobě potýká s nízkou osvětou a s mnoha předsudky, které ji redukují na otázku po výši a udržitelnosti starobních důchodů. Společnost stárne, v roce 2014 žilo v ČR 1,9 milionu obyvatel ve věku 65 let a vyšším, což představuje 17,4 % populace. V roce 2030 to bude dle předpovědi vývoje ČSU již 27 % populace a v roce 2050 dokonce 40 %, to je přibližně 3,2 milionu osob starších 65 let. Tento fakt znamená nejen nutnost komplexního přístupu k systému veřejných politik, ale také výzvu pro společnost jako takovou a její hodnoty.

Odpoledne bude plné užitečných informací, kultury i zábavy:

• Beseda o sociálních a zdravotních službách v regionu
  • Praktické tipy jak se bránit tzv. „šmejdům“ a exekucím
  • Měření krevního tlaku a glykémie
  • Kulturní program
  • Naši odborníci Vám zodpoví veškeré dotazy z oblasti starobních důchodů, sociálních dávek, bezpečnosti seniorů či zdravotní prevence
  • Celou akci bude moderovat rádiový moderátor Jan Sedláček
  • Na všechny návštěvníky čekají drobné dárky a občerstvení.

Informace o akci poskytne v případě zájmu krajská koordinátorka projektu „Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň“ Mgr. Jana Fröhlichová: jana.frohlichova@mpsv.cz