Katalog sociálních služeb

Sociální službyInformace pro poskytovatele služebStrategické dokumentyPlán sociálních služeb

Plánování sociálních služeb v obcích Královéhradeckého kraje

Poslední aktualizace: 18.12.2007 8:07

Královéhradecký kraj podporuje komunitní plánování především na úrovni spádových oblastí obcí s rozšířenou působností (tzv. obcí třetího stupně). Výstupy z místních komunitních plánů využívá v krajském plánu rozvoje sociálních služeb.

Královéhradecký kraj podporuje komunitní plánování především na úrovni spádových oblastí obcí s rozšířenou působností (tzv. obcí třetího stupně). Výstupy z místních komunitních plánů využívá v krajském plánu rozvoje sociálních služeb.

Podpora plánujících obcí

Královéhradecký kraj poskytuje obcím, které plánují sociální služby, metodickou podporu: vzdělává koordinátory a koordinátorky plánování, podporuje vzájemnou výměnu informací a zkušeností, nabízí konzultace, připomínkování dokumentů apod. Více o vzdělávání a metodické podpoře plánujících obcí: v roce 2006 ZDE nebo v roce 2007 ZDE.

Výsledky komunitního plánování obcí kraj využívá ve svém plánu rozvoje sociálních služeb. Ve spolupráci s obcemi proto připravil jednotnou Strukturu plánu rozvoje sociálních služeb (viz. přílohy).

Zástupci obcí třetího stupně jsou členy krajské řídící skupiny pro plánování sociálních služeb, která mj. zajišťuje vzájemnou informovanost a spolupráci a dává obcím prostor vyjadřovat se k dotačnímu řízení.

Přehled plánujících obcí

Přehled obcí v Královéhradeckém kraji, které se věnují plánování sociálních služeb. Šedou barvou jsou zvýrazněny obce s rozšířenou působností (účastní se jednání krajské řídící skupiny pro plánování sociálních služeb).

Obec Kontaktní osoba Webová stránka
Broumov Jana Jansová plánování na webu obce
Dobruška Bohuslav Matys web obce
Opočno Markéta Fingrálová plánování na webu obce
Dvůr Králové nad Labem Kateřina Pištorová plánování na webu obce
Hořice Vendula Raisová plánování na webu obce
Hradec Králové Jan Beneš plánování na webu obce
Chlumec nad Cidlinou Irena Pánková web obce
Smiřice Věra Hottmarová plánování na webu obce
Třebechovice pod Orebem Lenka Tobíšková web obce
Jaroměř Jiří Pilný web obce
Jičín Rostislav Vodák plánování na webu obce
Kostelec nad Orlicí Miloslava Stojanová a Běla Kovaříčková plánování na webu obce
Náchod Pavel Schuma plánování na webu obce
Nová Paka Zdeňka Bukovjanová web obce
Nové Město nad Metují Denisa Plšková web obce
Nový Bydžov Filip Knížek web obce
Rychnov nad Kněžnou František Vogl plánování na webu obce
Trutnov Karel Rouha plánování na webu obce

Autor: Milan Šveřepa

Přílohy ke stažení:

Název přílohy Popis Typ Velikost Datum
Vodítka pro komunitní plánování sociálních služeb Vodítka pro komunitní plánování sociálních služeb mají sloužit lepší orientaci v činnostech a procesech spojených s komunitním plánováním. Zvýrazňují základní oblasti komunitního plánování. pdf 843 kB 22.1.2008
Struktura plánu rozvoje sociálních služeb Cíl struktury plánu je podpořit naplnitelnost místních a krajského plánu. Prostředkem k tomu je zajištění souladu místních plánů navzájem, s plánem krajským a s národní strategií – poskytnutím jednotných podkladů pro jednání o rozvoji služeb v kraji a pro krajský plán. Vytvořeno Královéhradeckým krajem, ve spolupráci s obcemi třetího stupně; červen 2007. pdf 74 kB 5.2.2008
Nové zjišťování potřeb Metodická příručka pro práci s potřebami občanů v plánování rozvoje sociálních služeb. pdf 201 kB 26.4.2010