Aktuality - archiv

Přejít na:

 

03.January Zlatý erb

Webové stránky měst a obcí v kraji soutěží o Zlatý erb

V pátek 3. ledna byl zahájen již šetnáctý ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. I letos mohou soutěžit také weby měst, obcí a regionů zaměřené na turistický ruch. Soutěž je podobně jako v loňském ročníku organizována v krajských a v navazujícím celostátním kole. Krajské kolo soutěže vyhlašuje Královéhradecký kraj se Sdružením Zlatý erb. Celostátní kolo vyvrcholí slavnostním předáním cen na konferenci ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě), která se uskuteční ve dnech 7. a 8. 4. 2014 v Hradci Králové.

02.January ZOO Dvůr Králové

Přes 405 000 návštěvníků a desáté mládě žirafy, takový byl konec roku 2013 v ZOO Dvůr Králové

Krásné počasí a zajímavé akce přilákaly letos na Vánoční zoo více než 25 000 návštěvníků. Závěr roku se tak mimořádně vydařil. V neděli 29. 12. 2013 přivítala zoo svého letošního 400 000. návštěvníka. Stal se jím pan Vyčítal z Hradecka, který přijel do zoo s rodinou. Jen během posledního víkendu zavítalo do zoo 16 000 návštěvníků. V roce 2012 přišlo celkem 370 265 návštěvníků, letos zatím navštívilo zahradu 405 000 osob, nárůst je tak zatím 35 000.

01.January První miminka v kraji

První miminko roku 2014 v kraji je Matěj z Náchodska

Chlapeček Matěj je prvním dítětem, které se v roce 2014 narodilo v Královéhradeckém kraji. Přišel na svět na Nový rok ve 2:29 v Oblastní nemocnici Náchod, váží 3,17 kilogramu a měří 49 centimetrů.

27.December Lyžaři vizák velký

Zimní areály Krkonoš a Orlických hor jsou z velké části v provozu

(ČTK) - Lyžařská střediska v Krkonoších a Orlických horách jsou přes oblevu z velké části v provozu. Lyžařům nabízejí mnoho kilometrů upravených sjezdových a zčásti i běžeckých tratí. O víkendu čekají provozovatelé areálů ochlazení a tím i stabilnější sněhové podmínky.

23.December Otevření nové lanovky na Sněžku

Nová kabinová lanovka na Sněžku svezla první cestující

(ČTK) - Nová kabinová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku dnes svezla první cestující. V provozu je zatím pouze spodní úsek z Pece na Růžovou horu, horní úsek dosud nemá hotové takzvané drážní inspekce. ČTK to řekl starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek. Původní sedačková lanovka na Sněžku dojezdila na horním úseku loni v květnu, na spodním v září. Lanovka na Sněžku je největším lákadlem letní turistické sezony v Krkonoších.

20.December Věda, výzkum, inovace - konference

Kraj bude nadále podporovat vědu, výzkum a inovace

Podpora vědy, výzkumu a inovací patří nadále k prioritám Královéhradeckého kraje. Uvedl to hejtman Lubomír Franc na 1. Fóru investic, rozvoje a inovací, které se konalo v hradeckém Novém Adalbertinu. Akci pořádalo Centrum investic, rozvoje a inovací společně s Královéhradeckým krajem, statutárním městem Hradec Králové, Univerzitou Hradec Králové a Technologickým centrem Hradec Králové.

17.December Kuks - třetí v kategorii „Genius loci – Nejmagičtější místo“

Kuks se stal třetím nejmagičtějším místem v České republice

Kuks a Braunův Betlém jsou nejúspěšnější zástupci Královéhradeckého kraje v soutěži o nejlepší českou destinaci. V ostrém boji s konkurenty z celé České republiky zabodoval barokní areál třetím místem v kategorii „Genius loci – Nejmagičtější místo“.

17.December miminko

Hejtman obdaruje první děti narozené v roce 2014

Rodiče dětí, které se narodí jako první v roce 2014 v krajských porodnicích, dostanou od Královéhradeckého kraje dárkový poukaz v hodnotě pěti tisíc korun na nákup dětského zboží. Hejtman Lubomír Franc pak prvnímu chlapečkovi a holčičce narozeným v novém roce v krajských nemocnicích začátkem ledna poukaz předá.

13.December Zábavní a relaxační Centrum Walzel

Hejtman otevřel zábavní a relaxační centrum v Meziměstí

Provoz nového zábavního a relaxačního Centra Walzel v Meziměstí zahájil v pátek 13. prosince hejtman Lubomír Franc. „Fabrika na zážitky“ vznikla díky dotaci Evropské unie. Celkové investice do dříve starého a nevyužitého objektu dosáhly zhruba stovky milionů korun.