Aktuality - archiv

Přejít na:

 

17.January ODM 2014

V neděli se v České republice znovu rozhořel olympijský oheň

Nedělní odpoledne se stalo tou nejslavnostnější chvílí pro mladé sportovce z celé naší země. Ve 14 hodin byly slavnostně zahájeny Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2014, které letos hostí Kraj Vysočina. Zimní stadion Kotlina v Havlíčkově Brodě přivítal více než 1.300 sportovců, trenérů a vedoucích výprav ze všech 14 krajů.

16.January Lyžaři vizák velký

Na největší tuzemský veletrh cestovního ruchu jede Královéhradecký kraj prezentovat aktivní turistiku

Letošní expozice Královéhradeckého kraje na brněnském veletrhu Regiontour je zaměřena na aktivní turistiku, zejména cykloturistiku a lyžování. Chybět však nebude ani speciální nabídka turistických produktů pro rok 2014. Od 16. do 19. ledna se na ploše 135 m2 představí všechny turistické regiony Královéhradeckého kraje, tedy Krkonoše, Český ráj, Orlické hory, Hradecko nebo Kladské pomezí. Spoluvystavovatelem je i město Hradec Králové, zoologická zahrada ve Dvoře Králové, poštovna na Sněžce a muzeum papírových modelů z Police nad Metují. Pro návštěvníky krajské expozice bude připravena celá řada zajímavostí a ochutnávek tradičních specialit z celého Královéhradeckého kraje.

15.January Kuks

Oprava hospitalu Kuks běží díky příznivému počasí na plné obrátky

(ČTK) - Stavební práce na opravách barokního hospitalu Kuks na Trutnovsku běží díky příznivému počasí na plné obrátky. Rekonstrukce památky, která vyjde na 266 milionů korun bez DPH má být dokončená do letošního prosince. Památka bude v sezoně pro návštěvníky přístupná i během rekonstrukce, řekl ČTK kastelán Libor Švec.

14.January Gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem

Kraj zachová šestileté gymnázium ve Dvoře Králové

Šestileté gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem zůstane zachováno. Místí firmy totiž poskytly ekonomické záruky pro další fungování této školy. Krajští radní se proto rozhodli veřejnosti a dvorským zastupitelům vyhovět a přehodnotili své dřívější rozhodnutí o postupném utlumení šestiletého oboru. Definitivní rozhodnutí ještě vydá ministerstvo školství.

14.January Kapucínský klášter Opočno

Kraj chce, aby investor vdechl opočenskému klášteru nový život

V budově bývalého kláštera v Opočně by měl vzniknout důstojný projekt, který bude respektovat prostředí historické budovy a její někdejší význam. Takový je záměr Královéhradeckého kraje, který v současné době nabídl objekt bývalého kláštera k prodeji. Bez zásadních investic bude budova bez užitku nadále chátrat.

14.January Právo na dětství

Právo na dětství. MPSV spouští kampaň na podporu pěstounské péče

Ověření nových metod sociálně-právní ochrany dětí a zároveň podpora perspektivní formy individuální sociální služby je cílem informační a náborové kampaně pro pěstounskou péči, kterou Ministerstvo práce a sociálních věcí zahajuje v lednu v Královéhradeckém a Zlínském kraji. Podstatou je hledání nových rodin pro děti, které z různých důvodů nemohou vyrůstat u biologických rodičů. Přitom je ale důležité, aby s nimi mohly nadále zůstat v kontaktu.

13.January Equity Action In Health

Pozvánka na regionální konferenci k projektu "Equity Action In Health"

Jednou z priorit EU je snižování nerovností v oblasti zdraví. Je důležité prosazovat potřebná opatření na evropské, národní, regionální a místní úrovni za účasti řady partnerů v celé řadě politik. Rozsáhlý a významný projekt „Equity Action in Health“ v rámci společné akce Evropské komise a institucí z 12 evropských zemí má napomoci zúčastněným státům vyvíjet nástroje, které umožní lépe řešit nerovnosti v oblasti zdraví. Ve čtvrtek 13. února se v prostorách Regiocentra Nový pivovar uskuteční regionální konference k tomuto projektu, do kterého je zapojený i Královéhradecký kraj.

10.January Rekonstrukce silnice

Silničáři letos opraví průtah z Police směrem do Bukovic

Zhruba půlkilometrový průtah silnice z Police nad Metují směrem do Bukovice dostane v letošním roce novou vozovku. Královéhradecký kraj stavbu uskuteční, pokud se mu podaří získat dotaci z Evropské unie. Náklady dosáhnou bezmála 18 milionů korun.

07.January Silnice Borohrádek Čermná nad Orlicí

Kraj plánuje rekonstrukci silnice mezi Borohrádkem a Chocní

Silnice druhé třídy z Borohrádku na Choceň by se v tomto roce měla dočkat kompletní rekonstrukce. Náklady na její opravu budou činit 36 milionů korun. Většinu financí na stavbu chce Královéhradecký kraj získat z Evropské unie.