Videoreportáže z let 2015-2017

29.7.2015

Kotlíkové dotace

Královéhradecký kraj se připravuje na novou vlnu kotlíkových dotací. Oproti loňskému roku je v plánu hned několik změn. První žadatelé o dotaci na nový kotel se budou moci na krajský úřad přihlásit na přelomu roku, jakmile kraj vypíše výzvy.

29.7.2015

Za poklady Broumovska

Desátý ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska jede v plném proudu. Desítka výjimečných hudebních podvečerů probíhá v unikátní atmosféře barokních kostelů na Broumovsku. Během uplynulé soboty nabídl příznivcům klasické muziky skutečnou chuťovku, a to koncert dvou renomovaných souborů českého Stamicova kvarteta a norského Engegård Quartet. Koncert se uskutečnil v kostele sv. Jakuba Většího v Ruprechticích a měl u posluchačů ohromný úspěch. Podívejte se na video.

29.7.2015

Live Africa

V ZOO Dvůr Králové nad Labem probíhá jedinečný festival Afrika Live! Akce, která nemá v Česku obdoby, přináší návštěvníkům 10 dní plných afrického zpěvu, tance, přednášek, filmových projekcí, workshopů, afrických specialit, módy i dalších aktivit s africkou tématikou. Festival trvá v areálu zoologické zahrady do 26. července. Podívejte se na video.

29.7.2015

Lví safari

Vůbec první lví safari ve střední Evropě se otevřelo v královédvorské zoologické zahradě. Návštěvníci tam ve vlastních autech, nebo ve speciálně upravených vozech projíždějí mezi volně vypuštěnými lvy. Podívejte se na reportáž.

29.7.2015

Dobrošov

Slavnostní převzetí předválečné pevnosti Dobrošov do majetku kraje bylo doplněno také pamětními podpisy zúčastněných a slavnostním přípitkem. O převod pevnosti do majetku a správy kraje od české armády se dlouhá léta usilovalo. Hejtman Lubomír Franc společně s ředitelem Regionálního muzea v Náchodě Petrem Landrem odhalili další záměry s celým areálem. Vydali se také na prohlídku podzemních chodeb až do míst, která nejsou veřejnosti zatím přístupná.

29.7.2015

Nemocnice Náchod

Královéhradecký kraj posvětil vyhlášení významné veřejné zakázky na modernizaci a dostavbu Oblastní nemocnice Náchod. Jde o největší zakázku v historii kraje. Maximální přípustná cena je necelých 1,2 miliardy korun bez DPH.

29.7.2015

Chlum 1866

V letošním roce si připomínáme 149. výročí jedné z největších bitev 19. století – bitvy na Chlumu u Hradce Králové. Vzpomínkové akce pořádá již více než 20 let Garda města Hradce Králové a za tu dobu se podařilo vytvořit projekt, který každoročně přiláká do Hradce Králové a okolí tisíce milovníků historie z celého světa. Ani letos tomu nebylo jinak. Akci podporuje i Královéhradecký kraj. Podívejte se na video.

29.7.2015

Třebechovický betlém

Jak vypadá náročná rekonstrukce Proboštova mechanického betlému? Podívejte se ve videu.

2.7.2015

Hejtman na Trutnovsku

Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc vyrazil na pracovní cestu na Trutnovsko. Navštívil Depo kolejových vozidel v Trutnově, kde diskutoval se zaměstnanci a zástupci odborů. Poté navštívil Českou lesnickou akademii, která letos oslavila 70 let své existence. Závěr pracovní cesty patřil prohlídce textilky Grund, která byla vyhlášena Firmou roku 2013 Královéhradeckého kraje.

22.6.2015

KHK na Olympiádě dětí a mládeže

Královéhradecký kraj dováží z Olympiády dětí a mládeže v Plzni 13 medailí. V celkovém hodnocení skončil sice na jedenáctém místě, to však nemění nic na významných úspěších našich mladých sportovců. Ti se blýskli třemi zlatými medailemi, šesti stříbrnými a čtyřmi bronzovými. Zároveň děti posbíraly i rekordních devět nepopulárních „bramborových“ medailí.