Aktuality

18.červen Chytrý region dělají chytrá města

Chytrý region dělají chytrá města

Královéhradecký kraj cílí svoji podporu podle konkrétních potřeb regionů, měst a obcí. Vychází přitom z programového prohlášení krajské rady a Strategie rozvoje kraje na období 2021–2027.

18.červen Kraj opraví kolektory ve dvorské nemocnici

Kraj opraví kolektory ve dvorské nemocnici

Podzemní kolektory v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem projdou rekonstrukcí za necelých devět milionů korun. Investice je nezbytná i s ohledem na připravovanou stavbu operačních sálů na budově laboratoří.

17.červen Mezinárodní cena vévody z Edinburghu odstartovala novou výzvu

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu odstartovala novou výzvu

Na počest nedožitých sta let prince Philipa odstartovala 10. června nová výzva Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu s názvem #dofe100. Je určena všem, kteří chtějí podpořit restart aktivního života dětí a mladých lidí po pandemii a umožnit jim zapojení do tohoto mezinárodního projektu. Školy a organizace mohou založit vlastní výzvu do konce června.

17.červen Pachová a optická zradidla pomohou zabránit kolizi se zvěří

Pachová a optická zradidla pomohou zabránit kolizi se zvěří

Na silnicích I. a II. třídy v Královéhradeckém kraji zvýší bezpečnost provozu další pachová a optická zradidla. Na jejich pořízení kraj přispěl Českomoravské myslivecké jednotě částkou 300 tisíc korun. Ta je rozdělí mezi své okresní myslivecké spolky.

16.červen Titul Stavba roku Královéhradeckého kraje získaly Petrof gallery a Stezka korunami stromů

Která stavba letos zaujme porotu?

Přihlásit se do soutěže Stavba roku 2021 Královéhradeckého kraje je možné pouze do konce června. Investoři, projektanti i zhotovitelé mohou přihlašovat stavby všech kategorií zkolaudované nebo s povoleným zkušebním provozem během uplynulých tří let. Výsledky letošního ročníku budou slavnostně vyhlášeny koncem roku za účasti krajského vedení. V roce 2020 usilovalo o titul 15 staveb, zvítězila rozhledna na Velké Deštné.

12.červen Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje zhodnotila uplynulé období

Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje zhodnotila uplynulé období

V sídle krajského úřadu zasedala Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje. Pod vedením hejtmana Martina Červíčka ředitelé jednotlivých složek integrovaného záchranného systému, ředitel hradecké fakultní nemocnice a krajské hygieny vyhodnotili dosavadní průběh epidemie v Královéhradeckém kraji a projednali nastavení a rozsah další spolupráce jednotlivých složek při obdobném typu krizových situací v regionu.

10.červen Žákům a studentům krajských zdravotnických škol poděkoval hejtman Červíček

Žákům a studentům krajských zdravotnických škol poděkoval hejtman Červíček

Písemné poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka obdrželi žáci čtvrtých ročníků hradecké zdravotnické školy, a to za pomoc v nemocnicích a sociálních zařízeních během epidemie covid-19. Přímo ve škole jej maturantům předal náměstek Arnošt Štěpánek, který má ve své gesci krajské školství. Stejný slavnostní akt proběhne na konci června i ve zdravotnické škole v Trutnově.

10.červen Broumov má podporu kraje ve snaze stát se Evropským hlavním městem kultury 2028

Broumov má podporu kraje ve snaze stát se Evropským hlavním městem kultury 2028

Broumov usiluje o titul Evropské hlavní město kultury roku 2028. Město plánuje podat přihlášku během příštího roku a nyní zpracovává komplexní dokument, který zahrnuje například vytvoření kulturní koncepce či přípravu a koordinaci propojení jednotlivých kulturních aktivit a aktérů. Rada Královéhradeckého kraje na včerejším jednání doporučila zastupitelům tuto snahu podpořit.