Aktuality

28.červen Kraj poskytne finanční pomoc obcím zasaženým přírodními živly

Kraj poskytne finanční pomoc obcím zasaženým přírodními živly

Rada Královéhradeckého kraje dnes projednala finanční pomoc devíti obcím na jihu Moravy a na severu Čech, které v minulém týdnu zasáhlo tornádo či silné bouře. Každé z nich kraj věnuje 100 tisíc korun na pokrytí škod, které vznikly na soukromém i veřejném majetku.

25.červen Kraj je připraven pomoci obcím na jihu Moravy

Kraj je připraven pomoci obcím na jihu Moravy

Hejtman Martin Červíček dnes svolal poradu členů bezpečnostní rady kraje. Důvodem bylo vyhodnocení požadavků na pomoc obcím na jižní Moravě zasaženým tornádem a také shrnutí situace v Královéhradeckém kraji v souvislosti s mimořádnými klimatickými událostmi.

25.červen Hejtman svolává záchranné složky kvůli situaci na jihu Moravy

Hejtman svolává záchranné složky kvůli situaci na jihu Moravy

Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček svolává na dnešní 12. hodinu mimořádnou schůzku složek integrovaného záchranného systému. Věnovat se bude situaci na jižní Moravě a možnostem, jak může náš kraj regionu zasaženém tornádem a silnými bouřemi co nejrychleji a nejúčinněji pomoci.

25.červen Informace k pomoci pro postižené obce na Jižní Moravě

Informace k pomoci pro postižené obce na jižní Moravě

Část Jihomoravského kraje zasáhly včera večer prudké bouře i tornádo. Nejvíce postižené obce jsou na Hodonínsku a Břeclavsku. Také v Královéhradeckém kraji se vzedmula vlna solidarity a lidé spontánně nabízejí svou pomoc. V současnosti probíhají záchranné práce, prostor pro dobrovolníky teprve přijde. Jihomoravský kraj zřídil informační linku 800 129 921, prostřednictvím níž je od dnešního rána možné nabízet pomoc postiženým obcím a jejich občanům. Linka bude v nepřetržitém provozu i o nadcházejícím víkendu.

24.červen Silnice v pohraničí jsou rekonstruované díky programu Interreg V-A Česká republika-Polsko

Silnice v pohraničí jsou rekonstruované díky programu Interreg V-A Česká republika-Polsko

Královéhradecký kraj je příjemcem dotace Evropské unie na tři projekty zaměřené na rekonstrukci silnic. Hlavním cílem projektů je zvýšení dostupnosti a návštěvnosti přírodních a kulturních zdrojů v česko-polském pohraničí a tím i podpora zaměstnanosti. Dotace je poskytována z programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Česká republika – Polsko.