Aktuality

7.červenec Vyšlo červencové číslo U nás v kraji

Vyšlo červencové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

6.červenec Klášter v Polici postupně ožívá

Klášter v Polici postupně ožívá

Královéhradecký kraj chce přispět k záchraně bývalého benediktinského kláštera v Polici nad Metují – především nastavením užší spolupráce jeho uživatelů a pomocí s hledáním vhodných dotačních titulů. Areál patřící Benediktinskému opatství sv. Václava v Broumově v současnosti slouží různým účelům, ale objekt jako celek je ve velmi špatném technickém stavu.

2.červenec V Gayerových kasárnách skončily stavební práce za 270 milionů korun

V Gayerových kasárnách skončily stavební práce za 270 milionů korun

Královéhradecký kraj dokončil stavební práce rekonstrukce Gayerových kasáren v Hradci Králové. Stavební práce zde probíhaly od září 2019 a stály 270 milionů korun. Modernizované prostory nyní kraj vybaví nábytkem a stěhovat se sem v létě začnou pracovníci Muzea východních Čech. Brzy po nich také sbírkové předměty.

2.červenec V kraji je dostatek vakcíny pro nové zájemce o očkování

V kraji je dostatek vakcíny pro nové zájemce o očkování

Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 466 849 dávek vakcíny proti covid-19. Očkuje se nadále na deseti místech a také v ordinacích praktických lékařů. Alespoň první dávku dostalo více jak 265 tisíc obyvatel. V tuto chvíli je navíc dostatek vakcín pro nové zájemce o očkování.

2.červenec Kraj ocení výjimečné projekty v sociálních službách

Kraj ocení výjimečné projekty v sociálních službách

Královéhradecký kraj každoročně oceňuje města, organizace i jednotlivce za činnosti v oblasti sociálních služeb. Nominace do 11. ročníku Ceny sociálních služeb Královéhradeckého kraje mohou jejich poskytovatelé zasílat do 20. července. Noví laureáti obdrží výroční plakety v rámci Svátku seniorů, který se uskuteční 16. září 2021 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové.

30.červen Výtěžek z výstavy dětských obrazů pomůže hendikepovanému Zdeňkovi

Výtěžek z výstavy dětských obrazů pomůže hendikepovanému Zdeňkovi

Ve čtvrtek 1. července od 18 hodin se v hradecké Náplavce pod záštitou hejtmana Martina Červíčka koná charitativní vernisáž výstavy Děti dětem. Výtěžek z prodeje dětských obrazů poputuje na nadační fond Spolu na draka, který pomáhá dětem narozeným se vzácným onemocněním spinální muskulární atrofie.

30.červen Královéhradecký kraj navštívil německý velvyslanec

Královéhradecký kraj navštívil německý velvyslanec

Královéhradecký kraj navštívil velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng. Po jednání s hejtmanem Martinem Červíčkem, na kterém se probíraly možnosti vzájemné spolupráce či zkušenosti se zvládáním pandemie koronaviru, navštívila delegace Galerii moderního umění v Hradci Králové.