Aktuality

18.květen Královéhradecký kraj má svou Regionální fotbalovou akademii

Královéhradecký kraj má svou Regionální fotbalovou akademii

Vznik Regionální fotbalové akademie (RFA) v Hradci Králové stvrdili svými podpisy hejtman Martin Červíček, primátor Alexandr Hrabálek a generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly. Založení akademie, která bude od září tohoto roku fungovat při FC Hradec Králové, je součástí projektu regionálních fotbalových akademií existujících již na devíti místech v republice.

18.květen Krkonošský národní park slaví 55. narozeniny

Krkonošskému národnímu parku je 58 let

Krkonošský národní park slaví 58 let od svého vyhlášení. 17. května 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem.

17.květen
Kraj letos vyplatil už 1,8 milionu korun za škody způsobené vlky

Vlčích útoků přibývá. Odborná komise řeší pomoc chovatelům

Od roku 2016 kraj vyplácí chovatelům náhrady škody způsobené vlky na hospodářských zvířatech. Zejména chovatelé na Broumovsku a Trutnovsku v posledních letech hlásí nárůst škod. Jen za letošek dosáhly škody více jak 767 tisíc korun, loni kraj chovatelům vyplatil 1,6 milionu korun.

14.květen V sídle kraje se jednalo o návratu lokomotivy Ringhoffer zpět do Jaroměře

V sídle kraje se jednalo o návratu lokomotivy Ringhoffer zpět do Jaroměře

Posun v příběhu akumulátorové lokomotivy Ringhoffer č. 2, kterou nedávno nechal vlastník, společnost Čepro, převézt z železničního muzea Výtopna v Jaroměři do Národního technického muzea v Chomutově, by mohl nastat díky jednání v sídle Královéhradeckého kraje. Hejtman Martin Červíček sezval k jednomu stolu zástupce obou stran, aby si nastavili podmínky spolupráce s hlavním cílem – dostat lokomotivu zpět do regionu. Právě kraj by v tom mohl sehrát důležitou roli.

13.květen Kraj rozděluje další kotlíkové dotace

Na výměnu kotlů půjde dvakrát víc peněz oproti plánu

Prostředky na takzvané kotlíkové dotace, tedy výměnu starých nevyhovujících kotlů na tuhá paliva za ekologičtější zdroje vytápění, se významně navýší. Alokace v aktuální třetí vlně vzroste o více než 56 milionů korun na celkových zhruba 114 milionů. Královéhradecký kraj tak může uspokojit dalších téměř 500 žadatelů o dotaci.

13.květen Opravy pevnosti Dobrošov přes zimu omezí netopýři

Po zimní pauze znovu pokračuje rekonstrukce dobrošovské pevnosti

Po téměř pěti měsících se znovu rozběhla oprava předválečné pevnosti Dobrošov na Náchodsku. Během listopadu loňského roku došlo k částečnému přerušení stavebních prací kvůli ochraně netopýrů. Od začátku rekonstrukce, která odstartovala v červnu 2019, se na revitalizaci pevnostního areálu prostavělo téměř 62 z plánovaných 79 milionů korun.

13.květen Kriminalita v Česku klesá. Možné budoucí nebezpečí je v kyberprostoru

Kriminalita v Česku klesá. Možné budoucí nebezpečí je v kyberprostoru

V sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje se konalo první jednání Komise Rady Asociace krajů České republiky pro bezpečnost. Jejím předsedou je hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček. Členové komise se zabývali také vyhodnocením epidemické situace v souvislosti s nákazou covid-19 včetně výměny zkušenosti při boji s nemocí v jednotlivých krajích či vnitřní bezpečností České republiky.

10.květen Péči o památky v Královéhradeckém kraji podporují místní akční skupiny

Péči o památky v Královéhradeckém kraji podporují místní akční skupiny

Při obnově památek v Královéhradeckém kraji hrají důležitou roli místní akční skupiny (MAS). Díky společnostem zaměřeným na rozvoj venkova se podařilo v regionu podpořit péči o památkové objekty bezmála 32 miliony korun. Tyto dotační peníze od roku 2008 umožnily realizaci desítek projektů, mezi nimiž jsou například opravy hradů, zámků nebo kostelů.