Portál sociálních služeb

Sociální službyZpravodajAktualityPro poskytovatele služeb

Jak se žije bez zraku? Den otevřených dveří v Tyfloservisu, o.p.s.

Logo - Spolufinancováno EU

5. 11. 2018 Autor: Hana Doležalová, publikoval: Lenka Plšková

Ztráta či vážné poškození zraku způsobí v životě člověka mnoho změn. Je ztíženo zvládání jinak běžných každodenních úkonů, ohroženo zaměstnání a vztahy s okolím jsou vystaveny větším nárokům. Díky finanční podpoře z Evropského sociálního fondu z Operačního programu Zaměstnanost zajišťuje obecně prospěšná společnost Tyfloservis dostupnost služby sociální rehabilitace pro osoby se zrakovým postižením terénní i ambulantní formou po celém území Královéhradeckého kraje. Cílem této společnosti je vybavit zrakově postiženého člověka takovými dovednostmi a informacemi, aby byl schopen v maximální možné míře samostatně naplňovat své životní potřeby, zapojit se do sociálního a kulturního života společnosti a uplatnit se na trhu práce.

Život lidí se zrakovým postižením mohou zájemci poznat blíže ve středu 14. listopadu, kdy společnost Tyfloservis sídlící v nákupním centru Pod Strání v Hradci Králové pořádá ve spolupráci s Eurocentrem Hradec Králové den otevřených dveří. Od 10 do 17 hodin bude otevřena poradna, připraveny jsou ukázky kompenzačních pomůcek, simulace zrakových vad a zážitkové aktivity bez zraku. Ve 13.00 začne představení služeb Tyfloservisu a projektu z evropských fondů, ve 14.00 beseda Slepotou život nekončí - životní příběhy klientek se zrakovým postižením a od 15.00 seminář Jak správně komunikovat s nevidomým. Vstup na akci je zdarma. Nutná registrace na e-mailu hana.dolezalova@mmr.cz či na tel. 731 643 693. Kapacita omezena! Více informací o akci i společnosti Tyfloservis najdete na www.tyfloservis.cz nebo www.facebook.com/Tyfloservis/.