Turistický portál Královéhr. kraje

Úvodní stránkaČeský rájAktivní turistikaPěší turistika

Rumcajsova stezka z Mladějova do Jičína

Pěší turistika Mladějov – Pařez – Prachov - Přivýšina – Brada – Kbelnice – Jičín – Rumcajsova ševcovna (16 km)

Výchozí bod: Mladějov, autobusová zastávka

Průběh trasy: Mladějov – Pařez – Prachov - Přivýšina – Brada – Kbelnice – Jičín, náměstí – Rumcajsova ševcovna /16 km/

Stručný popis trasy:
Pohádková turistická trasa nejkrásnějšími místy jihovýchodní částí Českého ráje je připravena doslova pro všechny věkové kategorie včetně těch nejmenších. Ale není to jen procházka krásnou přírodou. Na jednotlivých zastaveních vás čeká i trocha poučení, sportu a legrace. Popis trasy včetně mapy a úkolů na jednotlivých zastaveních a pamětní list získáte v Městském informačním centru na náměstí v Jičíně. Kratší variantu tohoto výletu můžete začít v Pařezské Lhotě.

Zajímavosti na trase:

• zřícenina hradu Pařez,