Turistický portál Královéhr. kraje

Pěší turistika: Krňovice

Podorlický skanzen Krňovice

Výchozí místo: Hradec Králové

Průběh trasy: Hradec Králové – Blešno – Třebechovice pod Orebem – Krňovice /14 km/

Podorlický skanzen leží nedaleko města Hradec Králové (směr Třebechovice pod Orebem) v obci Krňovice. Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. Soustřeďuje architektonické a technické památky regionu Hradecka, podhůří Orlických hor a Podkrkonoší. Oblast, kterou zachycuje, se nepřekrývá se žádným z dnes existujících skanzenů v České republice, ale naopak jejich síť rozšiřuje. V rámci prohlídkové trasy lze vidět nejen stavby samotné, ale i jejich interiér vybavený dobovými exponáty. Maximální důraz je kladen na funkčnost všech exponátů a mnohé z nich je možné si v rámci prohlídky vyzkoušet.

ČESKÝ RÁJ
KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ