Vyhlášení krajského kola Evropské ceny prevence kriminality na rok 2009

21. 4. 2021 Autor: Martina Smudková

Tato cena každoročně oceňuje nejlepší evropský projekt na poli prevence kriminality a podporuje výměnu zkušeností z aplikací úspěšných projektů v rámci vyhlášeného tématu. Téma soutěže vyhlašuje vždy země, která předsedá v druhé polovině roku Radě EU, letos je to Švédsko.

Pro letošní rok je tématem soutěžních projektů: „Prevence kriminality a viktimizace mezi dětmi a mladistvými. Současné a budoucí výzvy – škola, kyberprostor a rekrutování do kriminálních skupin.“
Cílem navrženého projektu musí být snaha o snížení kriminality a z ní plynoucího strachu veřejnosti v rámci daného tématu.

Po obdržení všech navržených projektů na cenu „ECPA“ zasedne na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje výběrová komise, která vybere jeden projekt do celorepublikového kola.

Vítězný evropský projekt bude vyhlášen a oceněn finančním darem v hodnotě 20 000 EUR během konference ve dnech 9. – 11. prosince 2009 ve Stockholmu.

Soutěže se můžou účastnit různé subjekty: obce, regionální NNO, vzdělávací instituce, občanské spolky, atd.

Navržený projekt zašlete prosím na předepsaném formuláři (viz. příloha) a také v elektronické podobě na email msmudkova@kr-kralovehradecky.cz v termínu do 15. května 2009, a na adresu:
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Pivovarské náměstí 1245
500 03 Hradec Králové
Obálku označte: Krajské kolo „ECPA“ 2009

Bližší informace získáte na tel. 495 817 345, Martina Smudková

• ECPA 2009 - téma (pdf, 671 kB, 27.3.2009)

Vyhlášení krajského kola Evropské ceny prevence kriminality na rok 2009 (ECPA - European Crime Prevention Award) - téma

• ECPA 2009 - formulář (doc, 29 kB, 27.3.2009)

Vyhlášení krajského kola Evropské ceny prevence kriminality na rok 2009 (ECPA - European Crime Prevention Award) - formulář