Neoficiální návštěva srbských krajanů v Královéhradeckém kraji

18. 1. 2010 Autor: Kateřina Kupečková

Dne 12. ledna 2010 navštívil Královéhradecký kraj starosta obce České Selo, pan Ladislav Tesař.

V úterý 12. ledna 2010 přijla pan hejtman neoficiální návštěvu krajanů z obce Česko Selo. Starosta obce Česko Selo zavítal do Královéhradeckého kraje z důvodu konání maturitního plesu Kristiny Tesař, která se stala v září 2006 studentkou Biskupského gymnázia v Hradci Králové a na své studium získává již čtvrtým rokem finanční příspěvek od Královéhradeckého kraje.

Hejtman Královéhradeckého kraje se zajímal o situaci na Srbsku, projekt na obnovu kanalizace a čističky v Kruščici a na nový bezvízový styk, který začal platit od 19. prosince 2009 mezi trojicí balkánských zemí Srbskem, Černou Horu a Makedonií a schengenským prostorem.

Dále se předběžně projednávala otázka dalšího vzdělávání (maturita a studium na vysoké škole) Kristiny Tesař.