Známe laureáty cen výstavy Má vlast cestami proměn

15. 11. 2022

Radní Královéhradeckého kraje Adam Valenta spolu s předsedou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Jiřím Voseckým, senátorem Janen Pirkem a zástupci státních institucí a spolku Cestami proměn poděkovali partnerům české expozice na světové výstavě FLORIADE EXPO 2022 a ocenili vítěze posledních dvou ročníků soutěžní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova, které je Královéhradecký kraj pro letošní rok hlavním partnerem. Program slavnostního setkání moderoval Václav Žmolík.

Toto významné setkání lidí s odpovědným přístupem k udržitelné budoucnosti ve čtvrtek 10. listopadu v hlavním sále Senátu Parlamentu České republiky zahájily slavnostní tóny Chansonu od Bohuslava Martinů.

Oceněným vítězům soutěžní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova za rok 2020/2021 předali ceny předseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Jiří Vosecký, senátor Jan Pirk, radní Královéhradeckého kraje Adam Valenta, radní Středočeského kraje Václav Švenda a člen rady spolku Pavel Bureš. Ceny obdrželi přítomní zástupci těchto proměn: Hradec Králové za revitalizaci roubeného kostela sv. Mikuláše, Choťovice a Státní pozemkový ústav za krajinná opatření, Lesná za obnovu pláště kostela sv. Tomáše, Mladá Vožice za obnovu Ústějovské kapličky a Zlín za obnovu památníku Tomáše Bati.

V ročníku 2021/2022 ceny převzali zástupci Drslavic za krajinná opatření, Dubé za sušárnu chmele, Loučně za revitalizaci zámeckého areálu, architekti Jan Kazimour a Karolína Kripnerová za úpravu fary u kostela sv. Gotharda, Minipivovar Porta Coeli v Předklášteří u Tišnova za zdařilou rekonstrukci a obec Trstěnice za obnovu polygonální stodoly.

Svým hlasem můžete stále podpořit jednotlivé proměny 14. ročníku putovní výstavy, jejíž hlavním partnerem je Královéhradecký kraj. O nejlepší proměně z našeho regionu lze hlasovat zde.