Unikát ve Vrchlabí začal od půlnoci sloužit motoristům

15. 12. 2015 Autor: Michal Friček

Včera večer se ve Vrchlabí slavnostně otevřel most přes Labe, jehož součástí je unikátní okružní křižovatka. Ta se částečně nachází nad hladinou řeky. Náklady na stavbu nového mostu a úpravu jeho okolí dosáhnou částky 91 milionů korun. Neobvyklá stavba je součástí první etapy „Rozšíření průmyslové zóny Vrchlabí – jih, regionální infrastruktura“.

Unikát ve Vrchlabí začal od půlnoci sloužit motoristům
Přestože celá stavba bude ukončena až v následujícím roce, její větší část včetně mostu již začala sloužit svému účelu. Slavnostní otevření se uskutečnilo včera večer. Jeho součástí byl i ohňostroj.

Přes všechny obtíže, které jsou obvyklé u lineárních staveb uvnitř měst, se zde podařilo téměř neuvěřitelné. Již dnes uvádíme do předčasného užívání úsek od křižovatky Tyršova – Nerudova po křižovatku Tyršova – Dělnická. Na něm se nachází i unikát celé stavby. Je jím most přes Labe, jehož součástí je okružní křižovatka nad řekou. Tato stavba nemá obdoby nejen v Královéhradeckém kraji, ale rozhodně i daleko za jeho hranicemi,“ řekl radní Josef Dvořák, který je odpovědný za oblast krajských investic. Zároveň ocenil nasazení všech zapojených subjektů.

Celkové náklady na tento projekt jsou 91 milionů korun, z nichž většinu pokrývá státní dotace. Projekt bude završen v roce 2016 po dokončení úseku mezi křižovatkou Tyršova – Dělnická a křižovatkou Tyršova – Nádražní. Zhotovitelem je společnost SDS EXMOST Brno spol. s r.o.

Unikát ve Vrchlabí začal od půlnoci sloužit motoristům