Rada kraje vyhlašuje konkurz na ředitele Galerie výtvarného umění v Náchodě

1. 7. 2021

Rada Královéhradeckého kraje vyhlašuje výběrové řízení na ředitele/ředitelku Galerie výtvarného umění v Náchodě. Termín na podávání přihlášek končí 1. září 2021 ve 12 hodin.

Požadavky na uchazeče:

• vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu (výhodou v oboru dějiny umění, výtvarné umění, design a další umělecké studijní programy)

• praxe v řízení a vedení kolektivu minimálně 3 roky výhodou

• zkušenost s prací v kulturní instituci

• znalosti v oboru muzejnictví

• znalost právní problematiky v oblasti řízení a financování příspěvkových organizací,

• znalost oborové legislativy v oblasti kultury, muzejnictví, ochrany sbírkových předmětů a právních předpisů týkající se činnosti příspěvkových organizací (zákon č. 122/2000 Sb., 121/2000 Sb., 250/2000 Sb.)

• aktivní znalost anglického jazyka (certifikát dle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (od stupně B výše) výhodou

• aktivity v profesních orgánech a komisích, publikační a podobná činnost výhodou

• orientace v dotační politice ČR a EU

Osobní předpoklady:

• vynikající komunikační, prezentační a organizační schopnosti,

• schopnost koncepčního myšlení

• samostatnost, časová flexibilita, výkonnost, schopnost zvládat náročné situace

• schopnost vedení lidí

• iniciativnost, kreativní myšlení

Další požadované dovednosti, znalosti a schopnosti:

• pokročilá znalost MS Office (Word, Excel, Powerpoint), Outlook

• řidičský průkaz skupiny B

Požadované doklady k přihlášce:

• písemná přihláška s náležitostmi: jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, telefonní a e-mailové spojení, datum a podpis uchazeče

• strukturovaný podrobný profesní životopis s přehledem dosavadních zaměstnání a praxe, členství v orgánech profesních organizací, odborných komisích, publikační činnost, jiné aktivity v oboru

• ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání včetně kopie vysvědčení ze státních závěrečných zkoušek

• kopie lustračního osvědčení podle zákona č. 451/1991 Sb., v platném znění (nevztahuje se na uchazeče narozené po 1. prosinci 1971)

• čestné prohlášení dle § 4 o skutečnostech dle § 2 zákona č. 451/1991 Sb., ve znění pozdějších předpisů (nevztahuje se na uchazeče narozené po 1. prosinci 1971)

• výpis z rejstříku trestů ne starší 3 měsíců (nelze nahradit čestným prohlášením ani kopií žádosti o výpis z evidence Rejstříku trestů s datem podání žádosti); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením)

• souhlas se zpracováním osobních údajů podle zákona č. 101/2000 Sb., v platném znění

• motivační dopis v rozsahu max. 2 normostrany

• návrh koncepce řízení a rozvoje organizace v rozsahu cca 5 stran strojopisu formátu A4 pro následující šestileté období

• platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platový stupeň dle započitatelné praxe, příplatek za vedení, možnost osobního ohodnocení.

Místo, čas a termín podání přihlášky:

Přihlášku zašlete na adresu Mgr. Kateřina Churtajeva, Krajský úřad Královéhradeckého kraje, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Pivovarské náměstí 1245, 500 03 Hradec Králové. Přihláška musí být doručena na podatelnu Krajského úřadu Královéhradeckého kraje nejpozději do 12:00 hodin dne 1. září 2021. Obálku označte „Neotvírat – výběrové řízení Galerie výtvarného umění v Náchodě“

Předpokládaný nástup

Od 1. 1. 2022.

Kontaktní osoba pro získání bližších informací:

Mgr. Kateřina Churtajeva, vedoucí odboru kultury a památkové péče, tel. +420 737 997 977.

Mgr. Pavlína Mazánková, vedoucí oddělení kultury, tel. +420 720 987 142.

Po ukončení výběrového řízení Vám bude Vaše přihláška vč. všech příloh zaslána doporučeně zpět.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.