Návštěvníci Hřebenovky mají nové rozhledy

27. 7. 2021

Orlické hory obohatila desítka nových rozhleden, které se nacházejí po obou stranách česko-polské hranice. Projekt obnovy Hřebenovky se uskutečnil díky evropské dotaci ve výši tří milionů eur.

Návštěvníci Hřebenovky mají nové rozhledy

Na české straně vznikly nové rozhledny na Velké Deštné, ve Vysoké Srbské, v Novém Hrádku a na Faistově kopci v Olešnici v Orlických horách. Severní sousedé lákají na vyhlídku na Guzowaté a dále na rozhledny na Włodzické hoře, Jagodně, Kladské hoře, Vrchmezí a na Czernieci.

V rámci projektu realizovaného Euroregionem Glacensis se také podařilo obnovit Jánský most přes Divokou Orlici v Neratově, který tak symbolicky spojuje obě partnerské země.

Více o projektu a jednotlivých rozhlednách se dozvíte na webu Euroregionu Glacensis.