Muzeum východních Čech otevřelo novou stálou expozici Cesty města

6. 12. 2021

Muzeum východních Čech v Hradci Králové od 3. prosince 2021 zpřístupnilo návštěvníkům novou stálou expozici Cesty města, která přibližuje historii Hradce Králové od pravěku až po období první republiky.

„Expozice Cesty města návštěvníky provede historií Hradce Králové hned ve třech tematických částech. Úvodní část, K městu českých královen, je věnovaná osídlení královéhradeckého návrší a přilehlého okolí. Navazuje na ni část s názvem K pevnosti, která historicky přibližuje Hradec od baroka až po prusko-rakouskou válku a třetí část se věnuje moderní epoše města jako salonu republik,“ popsala expozici náměstkyně hejtmana Martina Berdychová.

Celkový dojem z expozice podtrhují multimediální interaktivní prvky a muzeum připravilo i doprovodný program pro školní skupiny a širokou veřejnost.

Více informací k jednotlivým částem expozice zájemci najdou na: Cesty města - Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Vánoční otevírací doba Muzea východních Čech:

24. a 25. prosince 2021              ZAVŘENO

26. prosince 2021                       10.00 – 18.00 hodin