Muzeum v Hradci Králové hledá nového provozovatele kavárny

15. 7. 2022

Ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové vypisuje výběrové řízení na provozovatele Kavárny Muzeum v Hradci Králové. Kavárna s atmosférou první poloviny 20. století se nachází v historické budově Muzea východních Čech v Hradci Králové na Eliščině nábřeží, která je zároveň Národní kulturní památkou.

Průměrná měsíční návštěvnost muzea v roce 2022 je cca 1500 osob. Prostor kavárny s aktuální kapacitou do 20 míst je součástí přednáškového sálu muzea. Ke kavárně patří kuchyňka 3x3 m, provizorní skladové prostory, základní mobiliář – stoly, židle, kavárenský pult.

Požadujeme:

• Zajištění provozu v otevírací době muzea
  • Flexibilitu, zejména v souvislosti s možnou změnou provozní doby (semináře, konference, kulturní akce, pronájmy, svatby, koncerty, filmování v objektu, změna otevírací doby muzea apod.)
  • Cateringová spolupráce na akcích muzea (vernisáže, přednášky, konference, Muzejní adventní trh, Muzejní noc atp.)
  • Zachování současného stylu a brandu kavárny
  • Přátelský a otevřený přístup k návštěvníkům
  • Proaktivní přístup v otázkách spolupráce s muzeem
  • Pestrý sortiment kvalitní kávy, nealko nápojů, lahůdkářských a cukrářských výrobků
  • Benefitní nabídka pro zaměstnance muzea vítána

Nabízíme:

• Pronájem na dobu neurčitou
  • Solidnost veřejné instituce ve spojení s postavením jednoho z největších muzeí v ČR
  • Potenciál pro vlastní aktivity mimo rámec muzejních akcí (gastronomické, kulturně-společenské apod.)
  • Výhledově možnost rozšíření provozu
  • Příjemné prostředí zavedené kavárny
  • Přátelský a otevřený přístup

Zahájení provozu: Září 2022

Kontaktní osoby:

Mgr. Stanislav Hrbatý - náměstek ředitele pro výstavní činnost a provoz

Tel.: +420 733 534 279, E-mail: s.hrbaty@muzeumhk.cz

Bc. Hana Hembalová - asistentka ředitele MVČ HK

Tel.: +420 734 203 273, E-mail: h.hembalova@muzeumhk.cz

Přílohy přihlášky:

• Motivační dopis s popisem nabízeného sortimentu
  • Informace o dalších provozovnách
  • Návrh výše měsíčního nájmu (bez poplatků za elektrickou energii a vodu)
Přihlášku zasílejte na adresu muzeum@muzeumhk.cz do 31. července 2022.

Výběrové řízení proběhne formou ústního pohovoru.

Ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové z došlých nabídek vybere nabídku, která bude nejvýhodnější pro instituci muzea s přihlédnutím k motivům zájemce, nabízenému sortimentu a též k jeho dosavadním zkušenostem s kavárenskou praxí. Dále si vyhrazuje právo nevybrat v rámci výběrového řízení žádného zájemce.