Mladí fotografují památky, zapojte se do soutěže také!

15. 2. 2018 Autor: Lukáš Vaníček

Soutěž „Mladí fotografují památky“ dnes patří mezi největší světové akce pro mladé na poli kulturního dědictví. Je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří se mohou přihlásit až se třemi snímky vyjadřujícími hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví.

Mladí fotografují památky, zapojte se do soutěže také!

Tato akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit povědomí o historických budovách a zahradách, venkovských a městských krajinách uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.

„Soutěž není pouhou ‚fotografickou‘ akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost, neodpovídají takovému záměru,“ upozorňuje za pořadatele Květa Vitvarová.

Fotografové přihlašují své snímky do soutěže pomocí internetových stránek Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska, které v Česku tuto soutěž organizuje.

Uzávěrka pro vkládání fotografií je 18. března. Vítězové Národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel na Pražském hradě ve Španělském sále 17. dubna a postupují do mezinárodní soutěže.

Každý účastník může vložit maximálně tři fotografie. Pozor, registrace a vložení jednoho, dvou nebo tří snímků musí proběhnout najednou. Není možné se zaregistrovat, vložit jednu fotografii, odeslat, a následně za několik dnů přidat další fotografii. Vítězové soutěže se mohou těšit na zajímavé odměny.

Základní informace o Dnech evropského dědictví a možnou inspiraci pro soutěžní snímky lze nalézt na stránkách www.ehd.cz.