Krajská infolinka pomůže s informovaností k očkování proti covid-19

22. 1. 2021 Autor: Dan Lechmann

Královéhradecký kraj v pátek spustí vlastní informační linku pro pomoc s očkováním proti covid-19. Linka bude v provozu ve všední dny od 9:00 do 15:00. Nenahrazuje celostátní koronavirovou linku 1221, ale slouží jako další informační alternativa pro obyvatele regionu. Lidé se na ni dovolají na telefonním čísle 495 817 110.

Krajská infolinka pomůže s informovaností k očkování proti covid-19

V pátek začne registrace obyvatel starších 80 let do očkovacího systému. Lidé, kteří nemají přístup k internetu nebo jim s registrací nemohou pomoci blízcí a nedovolají se na centrální informační koronavirovou linku 1221, mohou využít krajskou informační linku na telefonním čísle 495 817 110, kde získají ty nejdůležitější informace, a třeba i pomoc s registrací,“ informoval hejtman Martin Červíček.

Centrální registrační systém na očkování proti covid-19 se pro obyvatele Královéhradeckého kraje starší 80 let spustí v pátek 15. ledna. Po registraci si lidé podle dalších pokynů zarezervují termín a následně se budou moci nechat očkovat na jednom ze sedmi stávajících očkovacích míst regionu – v nemocnicích v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou a také ve Vrchlabí.

Vedle stránek ministerstva zdravotnictví lidé najdou o očkování také na krajském webu na adrese koronavirus.kr-kralovehradecky.cz. Lidé mohou primárně získat informace či pomoc s registrací na centrální informační lince ke koronaviru 1221.