Investice do nových pavilonů náchodské nemocnice pokračují

19. 11. 2020 Autor: Martina Svatoňová

Krajští radní na svém jednání schválili nákup dalšího vybavení do Oblastní nemocnice Náchod za téměř 7,6 milionu korun. Za tyto finanční prostředky kraj ve spolupráci s nemocnicí postupně vybavuje nejmodernějším zařízením jednotlivá oddělení dvou nových pavilonů. Náchodská nemocnice tak bude patřit ke špičce v oblasti zdravotnictví.

„Do náchodské nemocnice směřujeme další investice na nákup vybavení jednotlivých oddělení dvou nových pavilonů. Chceme vybudovat špičková pracoviště pro lékaře, sestry, veškerý personál a pro pacienty zajistit komfortní služby,“ říká první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast investic, inovací a informačních technologií.

Mezi další vybavení patří elektrozařízení v podobě lednic, mrazáků a myček za necelých 1,3 milionu korun bez DPH, televizní přijímače v hodnotě 880 tisíc korun bez DPH a kompletní dodávka židlí, křesel, věšáků a dalšího souvisejícího zařízení v hodnotě téměř 2,9 milionu korun bez DPH.

„Další finanční prostředky ve výši 2,6 milionu korun bez DPH ještě poskytneme na kompletní dodávku a montáž orientačního systému, aby se v nových prostorech nemocnice dobře orientovali nejen všichni zaměstnanci, ale hlavně pacienti a její návštěvníci,“ doplňuje náměstek Bulíček.

Královéhradecký kraj již na začátku listopadu investoval 6,19 milionu korun do vybavení porodních sálů, novorozeneckého oddělení, dále do nákupu dvou bariatrických lůžek a vyšetřovacích lehátek. Vybavení nových pavilonů náchodské nemocnice celkově vyjde zhruba na 360 milionů s DPH.

Náchodská nemocnice je největším zdravotnickým zařízením zřizovaným Královéhradeckým krajem, které slouží spádové oblasti pro více jak 200 tisíc obyvatel. V areálu Oblastní nemocnice Náchod kraj nedávno dokončil výstavbu dvou nových pavilonů, které jsou s cenou 1,4 miliardy korun největší investicí v historii kraje.