Cyklisté vyrazí do příští sezóny s novými cyklomapami

18. 7. 2014 Autor: Martina Götzová

Na příští sezónu budou cyklisté v Královéhradeckém kraji vybaveni novými cyklomapami a informačními brožurami o nejatraktivnějších krajských zajímavostech. Cyklomapy by měly vyjít v nákladu šedesáti tisíc kusů a informační brožury v nákladu tří set tisíc kusů. Tisk těchto materiálů je součástí projektu „Podpora rozvoje cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji“.

Cyklisté vyrazí do příští sezóny s novými cyklomapami

Cykloturistika je jedním z nejvýznamnějších produktů cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji a proto se už teď o prázdninách plánují akce na další sezónu. „Díky evropským penězům z ROPu Severovýchod jsme mohli vyhlásit veřejnou zakázku na tisk šedesátitisícového nákladu šesti druhů cyklomap a třísettisícového nákladu dvanácti druhů informačních brožur,“ říká náměstek hejtmana a radní pro cestovní ruch Otakar Ruml.

Cyklistům-turistům tak budou k dispozici mapy šesti turisticky významných území Královéhradeckého kraje – Hradecka, Českého ráje, Krkonoš, Podkrkonoší, Kladského pomezí, Orlických hor a Podorlicka. V mapách budou k nalezení veškeré aktuální cyklotrasy a cyklostezky, trasy pro mountainbike a singletrack i trasy vhodné pro in-line bruslaře. Cesty budou na mapě rozlišeny také podle povrchu. Chybět nebudou ale ani běžné turistické - trasy. Na mapě bude zároveň vyznačeno dvanáct největších krajských lákadel, kterým se budou věnovat i samostatné informační brožury. Na rubové straně pak dostanete tipy, jak se k významným místům, ale i k dalším turistickým cílům v kraji dostat. V mapách bude vyznačena i související doprovodná infrastruktura (cykloservisy, zařízení s certifikací „Cyklisté vítáni“ apod.)

Mapy a informační materiály by měly být zhotoveny do března příštího roku a budou k dispozici na veletrzích cestovního ruchu či v informačních centrech.

Celý projekt má za cíl nalákat k návštěvě Královéhradeckého kraje co nejvíce turistů jak domácích tak i zahraničních. Těm budou k dispozici i nově vydávané Turistické noviny, které jsou součástí projektu. Veřejnosti přiblíží atraktivní místa Královéhradeckého kraje a pozvou návštěvníky na aktuální kulturní, společenské či sportovní akce v jednotlivých turisticky významných územích. První vydání se zaměřením na zimní sezónu 2014/2015 je v plánu už na podzim letošního roku.

Cyklisté vyrazí do příští sezóny s novými cyklomapami