Hradecká Fakultní nemocnice obhajuje prvenství v projektu „Nemocnice ČR 2014“

27. 9. 2022 Autor: Martina Götzová

Cílem projektu „Nemocnice ČR 2014“ je celostátní sledování spokojenosti a bezpečnosti pacientů nemocnic, ale i jejich zaměstnanců. V sobotu 1. března odstartoval již 9. ročník tohoto průzkumu a Fakultní nemocnice v Hradci Králové obhajuje post absolutního vítěze v kategorii Fakultních nemocnic.

FN HK - Neurologie

Sběr dat odstartoval 1. března a bude ukončen 30. září. V aktualizovaných dotaznících mohou nejen hospitalizovaní a ambulantní pacienti, ale i zaměstnanci nemocnic vyjádřit svoji (ne)spokojenost s kvalitami služeb, nebo také nově s úrovní bezpečnosti. V loňském roce se tohoto projektu zúčastnilo 80 tisíc pacientů a téměř sedm tisíc zaměstnanců. Od roku 2006, kdy se průzkum konal poprvé, se do něj dobrovolně zapojilo více než 300 tisíc respondentů. Průzkum je prováděn každoročně ve všech 157 nemocnicích s akutními lůžky. Výsledky letošního ročníku budou zveřejněny v listopadu na stránkách www.nejlepsi-nemocnice.cz.