Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadVolnočasové aktivity, sport a soutěžeDalší soutěže

Další soutěže

20. 1. 2015

N-trophy

Už pátým rokem pořádá JCMM mezioborovou soutěž pro středoškoláky. Týmy soutěží ve čtyřech oborech – v biologii, v chemii, ve fyzice a v logice. Úkoly však v sobě schovávají i aspekty dalších vědních oborů. Soutěž je určena pro studenty středních škol z České a Slovenské republiky. Registrace soutěžících probíhá do 29.1.2015

Publikoval: Věra Koďousková

Celý článek

20. 1. 2015

Soutěž Frankofonie 2015

I v letošním roce se bude v rámci Dnů Frankofonie konat soutěž pro žáky a studenty francouzského jazyka a frankofonních reálií v ČR. Bude ji tvořit vědomostní kvíz a výtvarná soutěž. Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo zahraničních věcí spolu s MŠMT, Francouzským institutem, Velvyslanectvím Francouzské republiky v Praze a velvyslanectvím frankofonních zemí. Soutěž bude probíhat od 1. února 2015 a bude ukončena 28. února 2015 (v 16. hod).

Publikoval: Věra Koďousková

Celý článek

8. 1. 2015

„Spotřeba pro život“ - 6. ročník soutěže v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež

Soutěž probíhá do 30. dubna 2015. Vyhlašuje ji obecně prospěšná společnost dTest s podporou Asociace akreditovaných a autorizovaných organizací pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu Olgy Sehnalové. Soutěž je určena pro studenty středních škol a žáky odborných učilišť a jejím mottem je „Kdo chce nakupovat bezpečné a kvalitní výrobky či služby, měl by být schopný si k nim informace najít, ověřit a využít."

Publikoval: Věra Koďousková

Celý článek

18. 12. 2014

Úspěchy studentů Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky Červený Kostelec

Studenti našich škol se během školního roku zúčastní mnoha soutěží. Krom soutěží vyhlašovaných MŠMT, se žáci účastní i dalších soutěží, mnohdy náš kraj reprezentují i na celorepublikových či mezinárodních soutěžích. Zde máme příklad úspěšné reprezentace studentů SŠ oděvní, služeb a ekonomiky z Červeného Kostelce.

Publikoval: Věra Koďousková

Celý článek

18. 12. 2014

Literární soutěž o nejlepší studentskou esej

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky pod záštitou svého předsedy pana Jana Hamáčka vyhlašuje u příležitosti 25. výročí listopadových událostí Literární soutěž o nejlepší studentskou esej. Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivci i dvojice, kteří jsou ve školním roce 2014/2015 žáky gymnázií, SŠ, SOU a OU. Soutěžní práce zasílejte v elektronické podobě nejpozději do 28. února 2015 na e-mailovou adresu: esej@psp.cz ve formátu PDF.

Publikoval: Věra Koďousková

Celý článek

8. 12. 2014

Skrytá paměť Moravy 2014/2015

Pro děti z celé ČR vyhlašuje Jihomoravský kraj a Památník písemnictví na Moravě literární soutěž prozaických textů Skrytá paměť Moravy

Publikoval: Věra Koďousková

Celý článek

4. 11. 2014

REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE 2015

Publikoval: Věra Koďousková

Celý článek

1. 10. 2014

Young Demosthenes

VIII. ročník mezinárodní soutěže v řečnickém umění.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

19. 9. 2014

Informace o fotbalových turnajích pro mládež ze základních a středních škol

V příloze naleznete souhrnné informace o fotbalových turnajích pro děti a mládež ze základních a středních škol, které spolupořádá FAČR, AŠSK a MŠMT, ve spolupráci s firmami McDonald, Coca Cola a dalšími.

Publikoval: Věra Koďousková

Celý článek

19. 9. 2014

Mezinárodní matematická soutěž „Matematika bez hranic“

Tato matematická soutěž pro žáky a studenty od 7 do 18 let bude probíhat od října 2014 do června 2015. První tři kola se budou konat na domovských školách, závěrečné čtvrté kolo proběhne v bulharském Nesebaru. Hradí se účastnický poplatek v jednotlivých kolech. Účastníci finálního kola včetně pedagogického doprovodu si hradí cestu a ubytování z vlastních prostředků.

Publikoval: Věra Koďousková

Celý článek