Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadŠkolstvíAktuální informace

Aktuální informace

24.8.2016

Metodický pokyn pro vyplácení finanční podpory žákům ve školním roce 2016/2017

Metodický pokyn pro vyplácení finanční podpory žákům vybraných oborů vzdělání poskytujících střední vzdělání s výučním listem ve školním roce 2016/2017

Publikoval: Martin Odl

Celý článek

27.6.2016

Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I

Výzvy č. 02_16_022 a č. 02_16_023 PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ - ŠABLONY PRO MŠ A ZŠ I. Řídicí orgán OP VVV vyhlašuje dne 23. června 2016 výzvy č. 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I (výzva je určena pro území mimo hlavní město Praha) a č. 02_16_023 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I (výzva je určena pro území hlavní město Praha) v prioritní ose 3 OP VVV. Zpřístupnění IS KP14+ pro příjem žádostí o podporu: 23. června 2016. Ukončení příjmu žádostí dle textu výzvy: 30. 6. 2017.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

24.6.2016

Informace o portálu Bezpečné cesty.cz

Cílem portálu Bezpečné cesty.cz je pomáhat snižovat počet nehod v dopravě i v běžném životě dětí a jejich rodičů (na chodníku, kole, lyžích, v autě apod.) V současné době obsahuje portál několik tematických bloků informací a aplikací. Při tvorbě obsahu portálu klademe důraz na jednoduchost, snadnou pochopitelnost, zapamatovatelnost a komplexnost daných informací. Proto využíváme převážně obrazových informací – animací, videí, grafů a schémat. Na projektu pracuje tým odborníků na dopravní bezpečnost a technologii tvorby vzdělávacích projektů. Celkem se v průběhu roku do projektu zapojí přibližně 20 lidí.

Publikoval: Martin Odl

Celý článek

17.5.2016

Aktuální legislativa pro učitele chemie

Nabídka semináře pro pedagogické pracovníky na základních a středních školách.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

17.5.2016

Školení programu JA Firma pro SŠ

Vážení vyučující, pokud budete mít zájem proškolit se na výuku programu, v rámci kterého si vaši žáci/studenti založí reálnou firmu a budou v průběhu 1 školního/akademického roku podnikat, pak se neváhejte na školení přihlásit. Své zkušenosti Vám, kromě odborníků z JA Czech, předá také dlouholetá vyučující, která má připravené praktické tipy do výuky a poradí Vám jak žáky/studenty motivovat. Zapojte se mezi studentské společnosti a prožijte s námi atmosféru na Veletrhu JA Firem, který proběhne v dubnu v jednom z nákupních center v Praze. Zde můžete zhlédnout záznam z minulého ročníku.

Publikoval: Martin Odl

Celý článek

2.5.2016

eduKonference 2016

Gaulent Solutions & Innovations, s.r.o. pořádá bezplatné setkání ředitelů a pedagogů základních, středních i mateřských škol.

Publikoval: Daniel Horáček

Celý článek

2.5.2016

Děti na startu

Vzdělávací kurz k projektu Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

20.4.2016

Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním podzim 2016

MŠMT vyhlásilo rozvojový program s názvem Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na období září - prosinec 2016. Aktualizace podmínek!

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

13.4.2016

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu vyhlásil stipendijní cyklus pro akademický rok 2016-2017. Stipendijní program nabízí stipendium romským studentům bakalářského, magisterského či doktorského studia studujícím na státem akreditovaných vysokých školách včetně soukromých.

Publikoval: Daniel Horáček

Celý článek