Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadŠkolstvíAktuální informace

Aktuální informace

24.6.2016

Informace o portálu Bezpečné cesty.cz

Cílem portálu Bezpečné cesty.cz je pomáhat snižovat počet nehod v dopravě i v běžném životě dětí a jejich rodičů (na chodníku, kole, lyžích, v autě apod.) V současné době obsahuje portál několik tematických bloků informací a aplikací. Při tvorbě obsahu portálu klademe důraz na jednoduchost, snadnou pochopitelnost, zapamatovatelnost a komplexnost daných informací. Proto využíváme převážně obrazových informací – animací, videí, grafů a schémat. Na projektu pracuje tým odborníků na dopravní bezpečnost a technologii tvorby vzdělávacích projektů. Celkem se v průběhu roku do projektu zapojí přibližně 20 lidí.

Publikoval: Martin Odl

Celý článek

25.5.2016

Odborné soustředění BIOKORIDORY A BARIÉRY pro žáky středních škol

Ve spolupráci s vysokými školami a Českým svazem ochránců přírody pořádáme první ročník letního soustředění pro žáky středních škol.

Publikoval: Martin Odl

Celý článek

17.5.2016

Aktuální legislativa pro učitele chemie

Nabídka semináře pro pedagogické pracovníky na základních a středních školách.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

17.5.2016

Školení programu JA Firma pro SŠ

Vážení vyučující, pokud budete mít zájem proškolit se na výuku programu, v rámci kterého si vaši žáci/studenti založí reálnou firmu a budou v průběhu 1 školního/akademického roku podnikat, pak se neváhejte na školení přihlásit. Své zkušenosti Vám, kromě odborníků z JA Czech, předá také dlouholetá vyučující, která má připravené praktické tipy do výuky a poradí Vám jak žáky/studenty motivovat. Zapojte se mezi studentské společnosti a prožijte s námi atmosféru na Veletrhu JA Firem, který proběhne v dubnu v jednom z nákupních center v Praze. Zde můžete zhlédnout záznam z minulého ročníku.

Publikoval: Martin Odl

Celý článek

2.5.2016

eduKonference 2016

Gaulent Solutions & Innovations, s.r.o. pořádá bezplatné setkání ředitelů a pedagogů základních, středních i mateřských škol.

Publikoval: Daniel Horáček

Celý článek

2.5.2016

Děti na startu

Vzdělávací kurz k projektu Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

20.4.2016

Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním podzim 2016

MŠMT vyhlásilo rozvojový program s názvem Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na období září - prosinec 2016. Aktualizace podmínek!

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

13.4.2016

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu vyhlásil stipendijní cyklus pro akademický rok 2016-2017. Stipendijní program nabízí stipendium romským studentům bakalářského, magisterského či doktorského studia studujícím na státem akreditovaných vysokých školách včetně soukromých.

Publikoval: Daniel Horáček

Celý článek

8.4.2016

Výluka na železniční trati Hradec Králové - Jaroměř

Z důvodu opravy železniční trati společností SŽDC, s.o. proběhne ve dnech od 18. dubna 2016 nepřetržitě do 2. srpna 2016 výluka trati v úseku Hradec Králové hl. n. – Jaroměř. Vlaky budou nahrazeny autobusovou dopravou v úsecích dle výlukového jízdního řádu.

Publikoval: Daniel Horáček

Celý článek