Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadŠkolstvíAktuální informace

Aktuální informace

25.5.2016

Odborné soustředění BIOKORIDORY A BARIÉRY pro žáky středních škol

Ve spolupráci s vysokými školami a Českým svazem ochránců přírody pořádáme první ročník letního soustředění pro žáky středních škol.

Publikoval: Martin Odl

Celý článek

24.5.2016

Konference - Firmy pomáhají českým školám

Vážení vyučující, vážení zástupci středních škol, zveme Vás na konferenci Firmy pomáhají českým školám, jejímž cílem je inspirovat a motivovat firmy a školy ke spolupráci, prezentovat příklady dobré praxe a v neposlední řadě upozornit veřejnost na nezbytnost propojení firemní a vzdělávací sféry.

Publikoval: Martin Odl

Celý článek

17.5.2016

Aktuální legislativa pro učitele chemie

Nabídka semináře pro pedagogické pracovníky na základních a středních školách.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

17.5.2016

Školení programu JA Firma pro SŠ

Vážení vyučující, pokud budete mít zájem proškolit se na výuku programu, v rámci kterého si vaši žáci/studenti založí reálnou firmu a budou v průběhu 1 školního/akademického roku podnikat, pak se neváhejte na školení přihlásit. Své zkušenosti Vám, kromě odborníků z JA Czech, předá také dlouholetá vyučující, která má připravené praktické tipy do výuky a poradí Vám jak žáky/studenty motivovat. Zapojte se mezi studentské společnosti a prožijte s námi atmosféru na Veletrhu JA Firem, který proběhne v dubnu v jednom z nákupních center v Praze. Zde můžete zhlédnout záznam z minulého ročníku.

Publikoval: Martin Odl

Celý článek

2.5.2016

eduKonference 2016

Gaulent Solutions & Innovations, s.r.o. pořádá bezplatné setkání ředitelů a pedagogů základních, středních i mateřských škol.

Publikoval: Daniel Horáček

Celý článek

2.5.2016

Děti na startu

Vzdělávací kurz k projektu Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

20.4.2016

Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním podzim 2016

MŠMT vyhlásilo rozvojový program s názvem Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na období září - prosinec 2016. Aktualizace podmínek!

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

13.4.2016

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu vyhlásil stipendijní cyklus pro akademický rok 2016-2017. Stipendijní program nabízí stipendium romským studentům bakalářského, magisterského či doktorského studia studujícím na státem akreditovaných vysokých školách včetně soukromých.

Publikoval: Daniel Horáček

Celý článek

8.4.2016

Výluka na železniční trati Hradec Králové - Jaroměř

Z důvodu opravy železniční trati společností SŽDC, s.o. proběhne ve dnech od 18. dubna 2016 nepřetržitě do 2. srpna 2016 výluka trati v úseku Hradec Králové hl. n. – Jaroměř. Vlaky budou nahrazeny autobusovou dopravou v úsecích dle výlukového jízdního řádu.

Publikoval: Daniel Horáček

Celý článek

8.4.2016

Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I

Avízo výzvy č. 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I. Avízem se rozumí základní verze výzvy a doprovodné dokumentace informativního charakteru. Cílem zveřejnění avíza výzvy je poskytnou mateřským a základním školám jako potenciálním žadatelům výzvy více prostoru k přípravě a plánování jejich budoucího projektu. Závazná verze výzvy, včetně kompletní dokumentace a detailních podmínek pro realizaci projektů, bude vyhlášena spolu se zpřístupněním žádostí o podporu v IS KP14+ v květnu 2016.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek