Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadŠkolstvíAktuální informace

Aktuální informace

2.7.2014

Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky

Výzva k předložení základních údajů o připravovaných projektových záměrech rozvoje výukových kapacit základních a mateřských škol. INFOLINKA K VÝZVĚ: tel. 234 811 478, Odbor investic MŠMT http://www.msmt.cz/ministerstvo/fond-rozvoje-kapacit-materskych-a-zakladnich-skol

Publikoval: Mgr. Svatava Odlová

Celý článek

23.6.2014

"Ve školce se spolu domluvíme" - Jazykové odlišnosti v prostředí MŠ

Cílem kurzu je seznámit účastníky s možnostmi, které mohou pomoci dětem z jazykově odlišného prostředí v mateřské škole. Účastníci získají teoretické znalosti týkající se jazykového rozvoje dítěte a seznámí se s principy metody KIKUS, která nabízí jednoduchý, v praxi ověřený a efektivní model podpory dětí z jazykově odlišného prostředí.

Publikoval: Mgr.Svatava Odlova

Celý článek

5.6.2014

Mentor mluvní průpravy

Projekt přípravy mentorů z řad učitelů MŠ a ZŠ v oblasti mluvní a hlasové průpravy. Z organizačních důvodů se uvolnila místa pro další pedagogy - zahájení projektu workshopem 20. 6. 2014. Podŕobnější informace v příloze ke stažení.

Publikoval: Jan Dvořák

Celý článek

2.6.2014

Pozvánka na seminář pro NNO

Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje pořádá seminář k novému občanskému zákoníku a spolkům.

Publikoval: Tomáš Záviský

Celý článek

27.5.2014

S bankou před tabulí i v životě

Obecně prospěšná společnost Junior Achievement, o.p.s. pořádá v rámci projektu "JA Bankovní gramotnost pro učitele" ve středu 11. června 2014 v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze konferenci "S bankou před tabulí i v životě".

Publikoval: Daniel Horáček

Celý článek

23.5.2014

Dotazník ke stavu žákovských samospráv na ZŠ

Centrum pro demokratické učení, o.p.s. pořádá dotazníkové šetření jehož cílem je zmapování stavu žákovských samospráv na všech základních školách v České republice.

Publikoval: Tomáš Záviský

Celý článek

6.5.2014

Konference k etické výchově na školách

Královéhradecký kraj pod záštitou Mgr. Táni Šormové, radní pro oblast školství, pořádá konferenci pro vedoucí pracovníky škol "Jak záskat finanční prostředky k zavádění prvků etické výchovy do všech vzdělávacích oblastí nebo k zavedení výuky doplňujícího vzdělávacího oboru Etická výchova na školách."

Publikoval: Mgr. Svatava Odlová

Celý článek

30.4.2014

Rozvojový program MŠMT na podporu školních psychologů a školních speciálních pedagogů ve školách a školských poradenských zařízeních

26. 5.2014 - Dodatek k vyhlášení
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo Rozvojový program na podporu školních psychologů a školních speciálních pedagogů ve školách a metodiků – specialistů veškolských poradenských zařízeních v roce 2014 č. j.: MSMT- 9621/2014-2.

Publikoval: Mgr. Svatava Odlová

Celý článek