Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadVolnočasové aktivity, sport a soutěžeArchiv dokumentů

Archiv dokumentů

19. 9. 2016

Systém podpory nadání

„Systém podpory nadání“, který je budován Národním institutem pro další vzdělávání ve spolupráci s dalšími organizacemi, vychází z „Koncepce podpory rozvoje nadání a péče o nadané na období 2014-2020“. Cílem Systému podpory nadání je maximální rozvoj a plné využití potenciálu všech dětí, žáků a studentů včetně rozvoje jejich tvořivosti, a to již od předškolního věku. Tato podpora je dlouhodobá a systematická. Zahrnuje oblasti formálního, zájmového i neformálního vzdělávání.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

19. 9. 2016

Registrace do online kurzů Talnetu otevřena

Program pro mladé zájemce o přírodní i některé humanitní vědy Talnet otevřel registraci do dvousemestrálních vzdělávacích kurzů, které začínají 10. října 2016 a trvají do května 2017. V nabídce je mimo osvědčených biologických, chemických, fyzikálních, matematických nebo programátorských témat také několik historických kurzů a letošní novinka Úvod do filosofie.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

19. 9. 2016

Slavnostní setkání talentovaných

Každoročním vyvrcholením soutěží vyhlašovaných MŠMT je setkání vítězů krajských kol předmětových soutěží a jejich organizátorů s představiteli Královéhradeckého kraje. V letošním roce proběhlo toto setkání ve středu 14. 9. 2016 v zasedacím sále Zastupitelstva Královéhradeckého kraje.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

19. 9. 2016

Najdi svého veterána - soutěž pro ZŠ a SŠ

Ministerstvo obrany ČR vyhlásilo v rámci vzdělávacího projektu Příprava občanů k obraně státu soutěž s názvem Najdi svého veterána. Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

2. 9. 2016

Biologická olympiáda 2016 uzavřela jubilejní ročník stříbrnou tečkou

Letošní rok byl pro Biologickou olympiádu jubilejní, konal se už její 50. ročník. Slavnostního zakončení ústředního kola 50. ročníku Biologické olympiády se za MŠMT zúčastnil Michal Urban, pověřený zastupováním náměstka pro řízení sekce sportu a mládeže. Spolu se zástupci několika univerzit a úřadů pogratuloval nejúspěšnějším účastníkům. Vítězem ústředního kola se stal Jan Pražák z Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína v Hradci Králové, který přímo postoupil na Mezinárodní biologickou olympiádu (IBO). Dalších 12 nejlepších žáků se zúčastnilo přípravného výběrového soustředění, z něhož vzešli další 3 účastníci červencového světového klání ve Vietnamu.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

24. 8. 2016

BZUK FILM - Modelářský filmový festival

K účasti na festivalu jsou zváni všichni filmaři, modeláři, amatéři i profesionálové, kteří pošlou svůj film do soutěže.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

5. 8. 2016

Letní škola mladých talentů 2016

Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky si vás dovoluje pozvat na Letní školu. Akce je určena především pokročilým studujícím středních škol, kteří už mají se SOČ zkušenosti a potřebují odstranit chyby a vylepšit své prezentační schopnosti. Vhodné i pro čerstvé vysokoškoláky! Vřele doporučeno pro účastníky SOČ nominované na zahraniční soutěže jako první krok jejich přípravy. Pro doplnění počtu předpokládáme jednu skupinu naprostých začátečníků. Termín konání: 19.-23. září 2016, začátek v pondělí ve 12.00 hodin a konec v pátek ve 12.00 hodin. Místo konání: Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

31. 5. 2016

Zlatý oříšek Královéhradeckého kraje - 2. ročník soutěže pro talentované děti

Do soutěže se mohou přihlásit nadané děti z celého kraje děti ve věku od 6 do 14 let a prezentovat své dovednosti, schopnosti a úspěchy z nejširšího okruhu oborů a navíc získat nejen finanční, ale i všestrannou podporu pro jejich mimořádné aktivity. Soutěž pořádá Dům dětí a mládeže JEDNIČKA, Dvůr Králové nad Labem pod záštitou radní Královéhradeckého kraje Táni Šormové a ve spolupráci s městem Dvůr Králové nad Labem. Přihlašovat se můžete od 1. 6. 2016 do 31. 8. 2016. Zároveň se spouští i možnost elektronické přihlášky na webu www.zlatyorisek.cz/kralovehradeckykraj

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

26. 5. 2016

ANIMOFEST - 11. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů středních škol

ANIMOFEST se bude konat dne 16. 6. 2016. Pořadatelem je Soukromá střední umělecká škola animované tvorby v Bratislavě.V případně zájmu o účast na festivalu je nutné vyplnit online přihlášku, která se nachází na webových stránkách http://www.uat.sk/animofest.html. Filmy je zapotřebí odevzdat do 6. 6. 2016, a to buď elektronickou formou, případně poštou.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

13. 5. 2016

Pozdrav do mise

Soutěž Pozdrav do mise je určena pro žáky základních a středních škol. Je připravena se v rámci vzdělávacího programu Příprava občanů k obraně státu, který organizuje Ministerstvo obrany ČR. Cílem této soutěže je zábavnou formou podpořit a udělat radost českým vojákům v zahraničních misích.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek