Krizové řízení

Aktuální informace

17.10.2014

Krizovou připravenost nelze podceňovat

Ve dnech 14. – 15. října 2014 proběhla na Školicím středisku Správy státních hmotných rezerv Gall v Dolním Dvoře pracovní porada krizového oddělení Krajského úřadu Královéhradeckého kraje s pracovníky obcí s rozšířenou působností řešící problematiku krizového řízení a hospodářských opatření pro krizové stavy.

16.10.2014

Hejtman Lubomír Franc prověřil připravenost záchranářů

Na vrchu Ostaš nedaleko Police nad Metují probíhala včera velká pátrací akce po ženě, která se chystala ukončit svůj život. K její záchraně spojily síly jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému a na místo přiletěl i policejní vrtulník z Brna. Jednalo se však pouze o cvičení, jehož konání vloni schválila Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje.

18.9.2014

„Voda 2014“

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje, Správou státních hmotných rezerv a za účasti společnosti Vodohospodářské inženýrské služby, a.s. a společnosti Tesla, a.s. zorganizovalo dne 17. 9. 2014 součinnostní cvičení pod názvem „Voda 2014“.

25.6.2014

Zástupci ORP diskutovali s hejtmanem na téma Krizová připravenost obcí

Na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje se sešlo více jak padesát zástupců krajských ORP, aby s vedením kraje projednali krizovou připravenost obcí. Ta se netýká pouze povodní, ale za mimořádné stavy se označuje například i nákaza nebezpečnými chorobami u lidí nebo zvířat nebo další živelné katastrofy.