Krizové řízení

Aktuální informace

19.12.2014

Fond solidarity EU proplácí obcím část výdajů na likvidaci následků povodní. Pomohl už 13 miliony

Obcím zasaženým loňskými povodněmi v červnu 2013 jsou nyní propláceny výdaje, které musely vynaložit na nezbytně nutné bezprostřední opravy. Slouží k tomu Fond solidarity Evropské unie. V prvních třech kolech bylo celkem čtyřem subjektům vyplaceno už 13,4 milionů korun. Navíc se budou ještě posuzovat další žádosti v rámci třetího kola a bude vyhlášeno kolo čtvrté. Dotace byla poskytnuta obcím Rudník, Chotěvice, Čermná i Královéhradeckému kraji.

16.12.2014

O muničních skladech v regionu a dalších možných hrozbách chceme být informováni, říká hejtman Franc

Jedním z bodů jednání bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje byla otázka zabezpečení muničních skladů v regionu. Vzhledem k událostem ve Vrběticích se stala právě tato tematika palčivou otázkou nejen na úrovni celostátní, ale i na úrovni krajů. Tři sklady, které se nachází na území Královéhradeckého kraje, by však měly být podle informací hejtmana pod přísnou kontrolou a situace ze Zlínského kraje se nemůže v našem případě opakovat.

17.10.2014

Krizovou připravenost nelze podceňovat

Ve dnech 14. – 15. října 2014 proběhla na Školicím středisku Správy státních hmotných rezerv Gall v Dolním Dvoře pracovní porada krizového oddělení Krajského úřadu Královéhradeckého kraje s pracovníky obcí s rozšířenou působností řešící problematiku krizového řízení a hospodářských opatření pro krizové stavy.

16.10.2014

Hejtman Lubomír Franc prověřil připravenost záchranářů

Na vrchu Ostaš nedaleko Police nad Metují probíhala včera velká pátrací akce po ženě, která se chystala ukončit svůj život. K její záchraně spojily síly jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému a na místo přiletěl i policejní vrtulník z Brna. Jednalo se však pouze o cvičení, jehož konání vloni schválila Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje.

18.9.2014

„Voda 2014“

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje, Správou státních hmotných rezerv a za účasti společnosti Vodohospodářské inženýrské služby, a.s. a společnosti Tesla, a.s. zorganizovalo dne 17. 9. 2014 součinnostní cvičení pod názvem „Voda 2014“.

25.6.2014

Zástupci ORP diskutovali s hejtmanem na téma Krizová připravenost obcí

Na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje se sešlo více jak padesát zástupců krajských ORP, aby s vedením kraje projednali krizovou připravenost obcí. Ta se netýká pouze povodní, ale za mimořádné stavy se označuje například i nákaza nebezpečnými chorobami u lidí nebo zvířat nebo další živelné katastrofy.