Krizové řízení

Aktuální informace

13.5.2015

Pracovní porada krizových pracovníků

Ve dnech 5. – 6. 5. 2015 se konala ve školícím zařízení Správy státních hmotných rezerv Dolní Dvůr pracovní porada krizových pracovníků Krajského úřadu Královéhradeckého kraje s krizovými pracovníky obcí s rozšířenou působností.

12.5.2015

REPORTÁŽ: V Domově U Biřičky vypukl cvičný požár. Složky IZS trénovaly evakuaci osob

V hradeckém Domově U Biřičky dnes odpoledne cvičně hořelo. Všechny složky IZS, tedy Hasičský záchranný sbor, Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, ale i Městská policie Hradec Králové měly za úkol natrénovat evakuaci ležících a sedících osob. Osmdesátku evakuovaných klientů domova hráli figuranti – studenti hradeckých středních škol. Na celém cvičení se podílelo asi 65 záchranářů.

8.5.2015

Osobnosti kraje se opět dočkaly ocenění

Již tradičně se 8. květen slaví v sídle Krajského úřadu na Pivovarském náměstí v Hradci Králové jako Den kraje. Ani při letošním kulatém výročí konce druhé světové války tomu nebylo jinak. Oceněni nebyli jen příslušníci složek Integrovaného záchranného systému. Pamětní medaili hejtmana převzaly z jeho rukou vynikající osobnosti z nejrůznějších sfér veřejného života.

1.4.2015

Půl milionu hasičům na mimořádné škody

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo příspěvek ve výši 500 tisíc korun pro Hasičský záchranný sbor. Peníze budou použité na mimořádné výdaje při zásazích v regionu.

22.1.2015

VIDEO: Podívejte se, na co šel krajský dvoumilionový příspěvek Policii ČR

Dva miliony korun přispěl Královéhradecký kraj na vybavení policie. Je to tradiční finanční dar, který kraj věnuje už několik let. Letos mají díky tomu policisté nové taktické vesty, rukavice, pepperbally, schránky na dlouhé zbraně, kamery, laserové radary nebo paravany. Podívejte se na reportáž.

14.1.2015

Krizová připravenost Královéhradeckého kraje

V sídle Královéhradeckého kraje se sešli starostové obcí s rozšířenou působností, aby si připomněli základní postupy při řešení krizových situacích. A to například povodní, mimořádných policejní zásahů nebo v případě epidemií, apod. Podívejte se na reportáž.

8.1.2015

Zásahy krajských záchranářů budou od září řízeny z nového operačního střediska

Rada Královéhradeckého kraje schválila výběr dodavatele technologického vybavení nového operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Hodnota projektu je téměř 40 milionů korun a většinu nákladů pokryje dotace z Integrovaného operačního programu. Již od září začne nové středisko sloužit svému účelu v budově Hasičského záchranného sboru v královéhradeckých Plačicích.

19.12.2014

Fond solidarity EU proplácí obcím část výdajů na likvidaci následků povodní. Pomohl už 13 miliony

Obcím zasaženým loňskými povodněmi v červnu 2013 jsou nyní propláceny výdaje, které musely vynaložit na nezbytně nutné bezprostřední opravy. Slouží k tomu Fond solidarity Evropské unie. V prvních třech kolech bylo celkem čtyřem subjektům vyplaceno už 13,4 milionů korun. Navíc se budou ještě posuzovat další žádosti v rámci třetího kola a bude vyhlášeno kolo čtvrté. Dotace byla poskytnuta obcím Rudník, Chotěvice, Čermná i Královéhradeckému kraji.

16.12.2014

O muničních skladech v regionu a dalších možných hrozbách chceme být informováni, říká hejtman Franc

Jedním z bodů jednání bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje byla otázka zabezpečení muničních skladů v regionu. Vzhledem k událostem ve Vrběticích se stala právě tato tematika palčivou otázkou nejen na úrovni celostátní, ale i na úrovni krajů. Tři sklady, které se nachází na území Královéhradeckého kraje, by však měly být podle informací hejtmana pod přísnou kontrolou a situace ze Zlínského kraje se nemůže v našem případě opakovat.