Krizové řízení

Aktuální informace

9.11.2016

Cvičení „ZDROJE 2016“

V souladu s usnesením Bezpečnostní rady státu č. 51 ze dne 6. 10. 2015 se ve dnech 8. - 9. 11. 2016 uskutečnilo cvičení orgánů krizového řízení „ZDROJE 2016“.

8.11.2016

Povodeň a krizový stav. Umí si obce a kraj za této situace vyžádat potřebnou pomoc?

Dlouhotrvající povodně na území obcí s rozšířenou působností Hradce Králové a Náchod a následně vyhlášený nouzový stav. To je téma cvičení „Zdroje 2016“, které dnes a zítra organizuje v Královéhradeckém kraji Správa státních hmotných rezerv. Do cvičení se zapojují krizové štáby kraje a zmiňovaných měst. Ty si cvičí především to, jak si umět v krizové situaci říct o pomoc a vyžádat si vše potřebné u Správy státních hmotných rezerv.

27.10.2016

Pracovní jednání ke krizové připravenosti kraje

Ve dnech 20. – 21. října 2016 proběhla ve Školicím středisku Správy státních hmotných rezerv Gall v Dolním Dvoře pracovní porada krizového oddělení Krajského úřadu Královéhradeckého kraje s pracovníky obcí s rozšířenou působností řešící problematiku krizového řízení a hospodářských opatření pro krizové stavy.

27.9.2016

Složky IZS cvičily na hradeckém stadionu. Zaútočil zde aktivní střelec

Ve středu 21. září se uskutečnilo na zimním stadionu v Hradci Králové taktické cvičení složek IZS nazvané ARÉNA 2016. Šlo o taktické cvičení v souladu se souborem typových činností „AMOK – útok aktivního střelce“ a „Zásah složek IZS u mimořádné události s velkým počtem raněných a obětí“.

20.6.2016

Výrava a Jílovice dostanou od kraje mimořádnou dotaci na likvidaci škod po povodních

Mimořádné dotace v celkové výši 600 tisíc korun dvěma povodněmi nejvíce postiženým obcím Výrava a Jílovice schválilo krajské zastupitelstvo. Blesková povodeň zde udeřila 28. května a celkové škody na obecním majetku jsou v řádech milionů korun. Dotace 300 tisíc oběma obcím má sloužit na pokrytí likvidace bezprostředních škod.

8.5.2016

Den kraje 2016: Slavnostní fanfáry i koncert kapely No Name

Téměř letní počasí dnes na hradecké Pivovarské náměstí přilákalo a jistě ještě přiláká velké množství návštěvníků. Oficiální program Dne kraje začal v deset hodin slavnostním nástupem složek Integrovaného záchranného systému. Medaile se předávaly jejich příslušníkům i osobnostem z nejrůznějších oborů. Na odpoledne je přichystán bohatý kulturní program, který vyvrcholí koncertem slovenské kapely No Name.

27.4.2016

Oslavte s námi DEN KRAJE, zahrají i slovenští No Name

Přijďte se s námi pobavit na Den kraje v neděli 8. května. Na hradeckém Pivovarském náměstí vystoupí taneční skupina T-Bass, kouzelník Pavel Kožíšek nebo Petra Černocká. Odpoledne Vás čeká koncert slovenských No Name. Zároveň pořádáme den otevřených dveří krajského úřadu s komentovanými prohlídkami a řadu venkovních soutěží pro děti. Akce se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

19.4.2016

Nové vybavení dobrovolných hasičů? Jednotky získají od kraje a ministerstva stanice a auta

Kraj ve spolupráci s Generálním ředitelstvím HZS pokryje část celkových nákladů na nové vozy a hasičské zbrojnice. Ze svého rozpočtu rozdělí 10 milionů korun. Ministerstvo vnitra by mělo přispět 16 miliony korun. V současné době ministerstvo schválilo vybrané projekty v krajích. V našem regionu počítá se třemi stanicemi a čtrnácti novými vozy.

24.3.2016

Prezident republiky Miloš Zeman se po roce vrací do kraje. Čekají ho především veřejná setkání s občany

Setkání s občany, starosty i krajskými zastupiteli nebo návštěva jednoho tradičního slévárenského podniku, to jsou hlavní body programu třetí prezidentské návštěvy v Královéhradeckém kraji, kterou uskuteční prezident republiky Miloš Zeman na přelomu března a dubna. První den jeho návštěvy ho při oficiálním přijetí na krajském úřadu doprovodí i první dáma Ivana Zemanová. Tu poté čeká separátní program.