Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadKrizové řízení

Krizové řízení

Aktuální informace


12. 1. 2017

V Polsku se při hranici s krajem objevil případ ptačí chřipky. Některé obce jsou v ochranném pásmu a v pásmu dozoru

Na případ ptačí chřipky na území Polska v blízkosti hranic s Královéhradeckým krajem dnes upozornila Státní veterinární správa. Některá města a obce v kraji se tak dostala do ochranného pásma a do pásma dozoru. Státní veterinární správa vydala nařízení o mimořádných veterinárních opatřeních, která jsou platná od 12. ledna 2017.

Publikoval: Martina Götzová

Celý článek

V Polsku se při hranici s krajem objevil případ ptačí chřipky. Některé obce jsou v ochranném pásmu a v pásmu dozoru

14. 12. 2016

Zasedala Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje

První jednání nové Bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje svolal hejtman PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. na pondělí 12. prosince 2016.

Celý článek

Zasedala Bezpečnostní rada KHK

9. 11. 2016

Cvičení „ZDROJE 2016“

V souladu s usnesením Bezpečnostní rady státu č. 51 ze dne 6. 10. 2015 se ve dnech 8. - 9. 11. 2016 uskutečnilo cvičení orgánů krizového řízení „ZDROJE 2016“.

Celý článek

Cvičení „ZDROJE 2016“

8. 11. 2016

Povodeň a krizový stav. Umí si obce a kraj za této situace vyžádat potřebnou pomoc?

Dlouhotrvající povodně na území obcí s rozšířenou působností Hradce Králové a Náchod a následně vyhlášený nouzový stav. To je téma cvičení „Zdroje 2016“, které dnes a zítra organizuje v Královéhradeckém kraji Správa státních hmotných rezerv. Do cvičení se zapojují krizové štáby kraje a zmiňovaných měst. Ty si cvičí především to, jak si umět v krizové situaci říct o pomoc a vyžádat si vše potřebné u Správy státních hmotných rezerv.

Publikoval: Martina Götzová

Celý článek

Povodne

27. 10. 2016

Pracovní jednání ke krizové připravenosti kraje

Ve dnech 20. – 21. října 2016 proběhla ve Školicím středisku Správy státních hmotných rezerv Gall v Dolním Dvoře pracovní porada krizového oddělení Krajského úřadu Královéhradeckého kraje s pracovníky obcí s rozšířenou působností řešící problematiku krizového řízení a hospodářských opatření pro krizové stavy.

Publikoval: Jaroslav Jonák

Celý článek

pracovní jednání

27. 9. 2016

Složky IZS cvičily na hradeckém stadionu. Zaútočil zde aktivní střelec

Ve středu 21. září se uskutečnilo na zimním stadionu v Hradci Králové taktické cvičení složek IZS nazvané ARÉNA 2016. Šlo o taktické cvičení v souladu se souborem typových činností „AMOK – útok aktivního střelce“ a „Zásah složek IZS u mimořádné události s velkým počtem raněných a obětí“.

Publikoval: Dan Lechmann

Celý článek

Složky IZS cvičily na hradeckém stadionu. Na diváky zde zaútočil aktivní střelec

20. 6. 2016

Výrava a Jílovice dostanou od kraje mimořádnou dotaci na likvidaci škod po povodních

Mimořádné dotace v celkové výši 600 tisíc korun dvěma povodněmi nejvíce postiženým obcím Výrava a Jílovice schválilo krajské zastupitelstvo. Blesková povodeň zde udeřila 28. května a celkové škody na obecním majetku jsou v řádech milionů korun. Dotace 300 tisíc oběma obcím má sloužit na pokrytí likvidace bezprostředních škod.

Publikoval: Martina Götzova

Celý článek

Výrava a Jílovice dostanou od kraje mimořádnou dotaci na likvidaci škod po povodních

8. 5. 2016

Den kraje 2016: Slavnostní fanfáry i koncert kapely No Name

Téměř letní počasí dnes na hradecké Pivovarské náměstí přilákalo a jistě ještě přiláká velké množství návštěvníků. Oficiální program Dne kraje začal v deset hodin slavnostním nástupem složek Integrovaného záchranného systému. Medaile se předávaly jejich příslušníkům i osobnostem z nejrůznějších oborů. Na odpoledne je přichystán bohatý kulturní program, který vyvrcholí koncertem slovenské kapely No Name.

Publikoval: Michal Friček

Celý článek

Den kraje 2016: Slavnostní fanfáry i koncert kapely No Name

27. 4. 2016

Oslavte s námi DEN KRAJE, zahrají i slovenští No Name

Přijďte se s námi pobavit na Den kraje v neděli 8. května. Na hradeckém Pivovarském náměstí vystoupí taneční skupina T-Bass, kouzelník Pavel Kožíšek nebo Petra Černocká. Odpoledne Vás čeká koncert slovenských No Name. Zároveň pořádáme den otevřených dveří krajského úřadu s komentovanými prohlídkami a řadu venkovních soutěží pro děti. Akce se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

Publikoval: Martin Holek

Celý článek

Oslavte s námi DEN KRAJE, zahrají i slovenští No Name

19. 4. 2016

Nové vybavení dobrovolných hasičů? Jednotky získají od kraje a ministerstva stanice a auta

Kraj ve spolupráci s Generálním ředitelstvím HZS pokryje část celkových nákladů na nové vozy a hasičské zbrojnice. Ze svého rozpočtu rozdělí 10 milionů korun. Ministerstvo vnitra by mělo přispět 16 miliony korun. V současné době ministerstvo schválilo vybrané projekty v krajích. V našem regionu počítá se třemi stanicemi a čtrnácti novými vozy.

Publikoval: Martin Holek

Celý článek

Kraj spolufinancuje nové vybavení dobrovolných hasičů. Získají stanice a auta