U nás v kraji - videoreportáže

19.10.2015

Ministr Ťok o D11

Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a ministr dopravy Dan Ťok si společně prohlédli rozestavěnou dálnici D11. Byla to součást pracovního jednání o tom, jak co nejrychleji zahájit stavbu dálnice až do Jaroměře.

13.10.2015

Nové operační středisko ZZS

Záchranná služba v Královéhradeckém kraji otevřela nové operační středisko. Je to supermoderní pracoviště v hradecké městské části Plačice, kam se dovoláte vždy, když vytočíte linku tísňového volání. Průměrně 250 telefonátů denně a z toho 143 výjezdů. Podívejte se na reportáž.

29.9.2015

Národní den železnice

Tisíce návštěvníků z celého Královéhradeckého kraje dorazilo uplynulou sobotu na oslavy Národního dne železnice. Na hradeckém nádraží pro ně byl připraven bohatý program, k vidění byly nejen historické parní lokomotivy, ale i nejmodernější vlaky, kterými se můžete v současnosti v Česku svézt. České dráhy oslavu Národního dne železnice připravili v Hradci Králové poprvé. Podívejte se na reportáž…

25.9.2015

Svátek seniorů

Krásné slunečné počasí přilákalo na hradecké Pivovarské náměstí stovky seniorů z celého Královéhradeckého kraje. Právě tam se slavil Svátek seniorů. Během této akce byly také předány ceny Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách. Podívejte se na reportáž.

17.9.2015

ESÚS NOVUM

Novou dimenzi česko-polské přeshraniční spolupráce, to nabízí vznik Evropského seskupení pro územní spolupráci NOVUM. Jeho základní dokumenty byly dnes všemi partnery slavnostně podepsány na symbolickém česko-polském hraničním bodu, na Sněžce.

4.9.2015

Náchodská ulice je průjezdná

Po téměř půlroční rekonstrukci je Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují opět průjezdná. Silnice třetí třídy, která má velký význam pro tranzitní dopravu, je díky investici 35 milionů korun bezpečnější a zlepší se na ní plynulost silničního provozu.

2.9.2015

Opravená silnice v Deštném

Nová silnice začala sloužit motoristům v Deštné v Orlických horách. Je to úsek dlouhý skoro 5 kilometrů a jeho oprava stála 50 milionů korun. Peníze získal Královéhradecký kraj z česko-polské spolupráce. Podívejte se na reportáž.

2.9.2015

Bezpečně do školy!

6400 prvňáčků nastoupilo 1. září do základních škol v Královéhradeckém kraji. Všichni dostali dárek - kufřík Bezpečně do školy i do přírody. Podívejte se, jak vypadal první školní den v Základní škole v Polici nad Metují.

24.8.2015

MFF Červený Kostelec

Desítky souborů z celého světa vystoupily na letošním 61. ročníku mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci na Náchodsku. Návštěvníkům se představilo téměř 600 tanečníků v nádherných krojích, včetně hostů z exotických míst světa. Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci je nejvýznamnější akcí tohoto druhu v našem kraji a jedním z nejstarších festivalů v České republice.

3.8.2015

Festival umění Hořice

Rozmanitou ukázku současného italského umění nabídl Mezinárodní festival krásných umění v Hořicích. Excelentní díla italského malířství, designu či fotografie přijeli do Hořic prezentovat umělci přímo z Itálie. Festival se letos konal podruhé, v loňském roce byl věnován japonskému umění. Netradiční akci, která nemá v Evropě obdoby, podpořil i Královéhradecký kraj.