U nás v kraji - videoreportáže

9.6.2017

Archeologické průzkumy na D11

Archeologové, kteří od dubna provádějí záchranný výzkum na místě budoucí dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří, objevili například pozůstatky sídlišť z mladší doby kamenné. Hodnota průzkumných a zemních prací na zhruba 20 kilometrů dlouhém úseku je 789 milionů korun. Archeologové pracují současně na několika úsecích, průzkumu na polích v blízkosti silnice I/33 na Náchod se účastní 150 až 200 lidí. Podívejte se na reportáž z prezentačního dne archeologických průzkumů.

19.5.2017

Automobileum 2017

Celorepubliková dopravní soutěž zaměřená na středoškolské studenty automobilních oborů se konala od středy do čtvrtka na hradeckém polygonu. Zastoupení zde měly všechny kraje s výjimkou hlavního města. Prvenství v soutěži družstev získal Královéhradecký kraj. Mezi jednotlivci zvítězil Petr Kavan ze Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově.

11.5.2017

Rozkoš RESCUE 2017

Téměř 40 týmů z celého Česka i Slovenska se o uplynulém prodlouženém víkendu zúčastnilo v areálu kempu u přehradní nádrže Rozkoš cvičení pro záchranáře s názvem Rozkoš RESCUE 2017. Organizátoři připravili pro mladé záchranáře desítky simulací reálných výjezdů. Zachraňovalo se nejen na souši, ale i na vodní hladině. Přestože se nejednalo o reálné akce, tak se mladí záchranáři pustili do akcí s plným nasazením. Akci organizuje Vodní záchranná služba ČČK Náchod a další složky. Cvičení záchranářů se uskutečnilo pod záštitou náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Aleše Cabicara.

9.5.2017

Den kraje 2017

Pivovarské náměstí v Hradci Králové hostilo v pondělí 8. května tradiční akci s názvem Den kraje. Hejtman Královéhradeckého kraje, ředitelka Krajského úřadu a krajští ředitelé složek Integrovaného záchranného systému (IZS) při slavnostním nástupu předali krajská i resortní ocenění.

9.5.2017

Zemědělský den v Sověticích

Ve středisku Sovětice, které patří Zemědělské akciové společnosti Mžany, se dnes dopoledne konal osmý ročník Zemědělského dne. Akce se zúčastnil ministr zemědělství Marian Jurečka a také mimořádný a zplnomocněný velvyslanec republiky Kazachstán Serzhan Abdykarimov.

5.5.2017

Ministryně Valachová navštívila kraj

Prohlídky Základní školy a Mateřské školy při Fakultní nemocnici Hradec Králové, návštěva Fotbalové akademie FC Hradec Králové, Tenis-centra DTJ Hradec Králové, ale i beseda se studenty a jednání s rektorem Univerzity Hradec Králové. To byly body programu návštěvy ministryně školství, mládeže a tělovýchovy paní Kateřiny Valachové v Královéhradeckém kraji. Průvodce jí dělal hejtman Jiří Štěpán.

27.4.2017

TUNEL 2017

Složky integrovaného záchranného systému (IZS) Královéhradeckého kraje cvičily dnes 26. dubna 2017 vzájemnou spolupráci a koordinaci při železniční nehodě s vyšším počtem zraněných osob. K simulované nehodě došlo v Petrovickém tunelu na Náchodsku, kde osobní vlak narazil do uvolněného kamene ze svahu a vykolejil.

11.4.2017

Velikonoční jarmark

V pátek 7. dubna se na Pivovarské náměstí v Hradci Králové sjeli studenti krajských středních odborných škol a učilišť, aby ukázali svá řemesla. K vidění či koupi zde byly kovářské, truhlářské, hrnčířské a další výrobky. Podívejte se na reportáž.

10.4.2017

Archeologický průzkum na trase D11

Na budoucí trase dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se objevily první bagry. Začal tady archeologický průzkum. Je to vůbec největší archeologická sonda v Česku.

31.3.2017

Zvonař Jan Šeda

Jedním z držitelů krajského ocenění Zlatý kolovrat za rok 2016 je zvonař Jan Šeda z Deštného v Orlických horách. Zajímá Vás, jak v jeho ateliéru zvony vznikají? Podívejte se na reportáž.