Aktuality

24.květen Novopacká střední pedagogická škola spolupracuje s mateřinkami

Novopacká střední pedagogická škola spolupracuje s mateřinkami

V pěti mateřských školách a dvou školních družinách na Novopacku ověřují žákyně Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické Nová Paka, jak co nejlépe propojit obvyklé vzdělávací postupy s moderními technologiemi. V rámci projektu podpory digitalizace vzdělávání v Královéhradeckém kraji představily přímo mezi předškoláky partnerské Mateřské školy Pecka využití nového softwaru Prowise.

21.květen Opravené Muzeum východních Čech se veřejnosti otevře na podzim

Opravené Muzeum východních Čech se veřejnosti otevře na podzim

Muzeum východních Čech v Hradci Králové prošlo důkladnou opravou a v úterý jej stavaři slavnostně předali městu. Obnova vnější fasády, opravy a nátěry oken, kompletní výmalba vnitřních prostor a další práce vrátily objekt do původního stavu a stály přes sto milionů korun. Vedení muzea plánuje otevření pro veřejnost už na podzim.

21.květen Školství Královéhradeckého kraje se inspiruje v zahraničí

Školství Královéhradeckého kraje se inspiruje v zahraničí

Pod záštitou náměstkyně hejtmana Martiny Berdychové se sešli ředitelé a učitelé základních, středních a uměleckých škol regionu na pracovním workshopu, který se zaměřil na sdílení zkušeností z finského, slovenského a českého školství. Mezi vystupujícími hosty byla poradkyně v oblasti finského vzdělávání Susanna Bäckman a ředitelka Spojené školy Letná v Popradu Viera Grohová se svými kolegy.

21.květen Kraj rozděluje další kotlíkové dotace

Kraj rozděluje další kotlíkové dotace

Královéhradecký kraj uspěl s žádostí o poskytnutí třetího grantu kotlíkových dotací u Ministerstva životního prostředí. Zájemcům o kotlíkové dotace rozdělí v letech 2019 a 2022 přes 207 milionů korun. Dotační program však musí nejprve schválit krajští zastupitelé, kteří se znovu sejdou 17. 6.

21.květen Královéhradecký kraj letos plánuje stavby za téměř 650 milionů korun

Královéhradecký kraj letos plánuje stavby za téměř 650 milionů korun

Investiční projekty pozemních staveb za téměř 650 milionů korun hodlá letos zahájit Královéhradecký kraj. Mezi ty největší patří rekonstrukce Gayerových kasáren nebo výstavba nových laboratoří v trutnovské nemocnici. Na většinu projektů kraj získal příslib evropských dotací.

20.květen Divadlo Drak míří na festival Divadelní svět Brno

Divadlo Drak míří na festival Divadelní svět Brno

Jubilejní desátý ročník této významné mezinárodní divadelní přehlídky, která svým rozsahem patří mezi tři největší divadelní festivaly v České republice, proběhne od 23. do 28. května 2019. Návštěvníci festivalu Divadelní svět Brno mohou během šesti festivalových dnů zhlédnout na dvanácti divadelních scénách více než padesát představení z celého světa a královéhradecké Divadlo Drak bude po celou dobu při tom.

17.květen
Startuje jedenáctý ročník soutěže o nejkrásnější proměnu

Startuje jedenáctý ročník soutěže o nejkrásnější proměnu

Asociace Entente Florale CZ každoročně pořádá putovní Výstavu Má vlast cestami proměn, která přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu. Jedenáctý ročník národní putovní výstavy startuje v sobotu 18. května v Praze na Vyšehradě.

17.květen Na boj s kyberkriminalitou půjdou tři miliony eur

Na boj s kyberkriminalitou půjdou tři miliony eur

Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje je vedoucím partnerem mezinárodního projektu na boj proti kyberkriminalitě s rozpočtem přes tři miliony eur. Evropská unie ho prostřednictvím operačního programu Interreg V-A Česká republika-Polsko podpoří dotací ve výši 2,6 milionu eur.

16.květen Skončila lhůta pro podávání nabídek na provoz autobusové dopravy

Skončila lhůta pro podávání nabídek na provoz autobusové dopravy

Do dnešního dne mohli uchazeči o zajišťování veřejné linkové dopravy podávat své nabídky. Ti úspěšní se podělí o historicky největší veřejnou zakázku Královéhradeckého kraje v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun. Tendr má zajistit autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.