Aktuality

15.leden Rychnovská průmyslovka patří mezi nejlépe vybavené školy

Rychnovská průmyslovka patří mezi nejlépe vybavené školy

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola v Rychnově nad Kněžnou získala nejmodernější technické vybavení v učebně pro výuku elektro oborů a diagnostiky motorových vozidel. Královéhradecký kraj zde dokončil projekt za více než 14 milionů korun, který tak zkvalitní vzdělávání v technických a řemeslných oborech.

11.leden Kraj plánuje zvýšit počet lůžek pro seniory o více jak 700

Kraj plánuje zvýšit počet lůžek pro seniory o více jak 700

Královéhradecký kraj hodlá rozšířit lůžková zařízení v sociálních službách pro seniory a zdravotně postižené. Vynaloží na to více jak 2,6 miliardy korun bez DPH. Projekty zahrnují výstavbu nových objektů i rekonstrukce a rozšíření stávajících budov.

10.leden Zubní technici se učí v moderních učebnách, laboranti v nových laboratořích

Zubní technici se učí v moderních učebnách, laboranti v nových laboratořích

Moderní vybavení učeben pro teoretickou a praktickou výuku všech oborů a nové pracoviště zubních techniků mohou využívat žáci Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy Hradec Králové. Kraj zde dokončil dva projekty za více než 27 milionů korun, které vedou ke zkvalitnění zázemí a zlepšení podmínek pro následné uplatnění studentů na trhu práce.

10.leden V kraji startuje Festival vědy a techniky

V kraji startuje Festival vědy a techniky

Kraj ve spolupráci s Asociací pro mládež, vědu a techniku (AMAVET) vyhlašuje ve školním roce 2018/2019 I. ročník soutěže Festival vědy a techniky po děti a mládež v Královéhradecké kraji. Soutěž je určena starším žákům základních škol a středoškolákům.

9.leden Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Radní Královéhradeckého kraje přislíbili financování veřejných zakázek na pořízení movitého vybavení pro Oblastní nemocnici v Náchod za maximálně 300 milionů korun. Tento záměr ještě budou schvalovat krajští zastupitelé 28. ledna. Samotnou veřejnou zakázku by chtěl kraj vyhlásit v prvním čtvrtletí letošního roku.

9.leden Budoucí automechanici a nástrojáři se začnou učit v moderních dílnách

Budoucí automechanici a nástrojáři se začnou učit v moderních dílnách

Školní dílny při Střední škole průmyslové, textilní a polygrafické v Hronově nabídnou žákům modernější prostředí i vybavení. Královéhradecký kraj zde dokončil další projekt na zlepšení praktické připravenosti technických oborů. Za téměř 14 milionů byla opravena budova a pořízeny nové stroje.