Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadŠkolstvíPrevence rizikového chováníOstatní

Ostatní

19. 5. 2017

15.5.2017 byl opět spuštěn další ročník žákovské soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet!

I v letošním roce bude soutěž vyhlášena pro žáky ve 2 věkových kategoriích, a to 8-12 let a 13 a více. Je určena žákům základních a středních škol. Pro úspěšné řešitele je dále vyhlášena nadstavbová soutěž Kvíz PLUS. Královéhradecký kraj se rozhodl i letos ocenit finančním darem školy s nejvyšším počtem úspěšných řešitelů žákovské soutěže (v přepočtu na počet žáků školy).

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

28. 3. 2017

KAM, z. s. - nabídka seminářů pro ZŠ i SŠ

Vít Pospíšil, lektor preventivních programů pod Sion - Nová generace, přichází s jarní nabídkou jako lektor organizace KAM, z.s., která nyní prochází certifikací primární prevence a v rámci pilotáže nabízí na jaro 20% slevu.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

13. 1. 2017

Změny na pozicích metodiků prevence při PPP KHK v okresech Jičín a Trutnov

S účinností od 1.1.2017 pracují na poloviční úvazek na pracovišti Jičín Pedagogicko-psychologické poradny PP a SPC KHK: Mgr. Gabriela Prodělalová a Mgr. Luboš Toman, více na http://www.pppjicin.cz/index.php/kontakty. Na pracovišti v Trutnově: Mgr. Jana Kaplanová a Mgr. Luboš Toman - kontakty jsou ke stažení na http://www.ppptrutnov.cz/index.php/kontakty-hlavni. Metodici budou mít rozděleny školy, se kterými budou spolupracovat.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

11. 11. 2016

Slavnostní vyhlášení soutěže v rámci projektu KPBI

Dne 10. 11. 2016 se v sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje uskutečnilo vyhlášení vítězů a předání cen vylosovaným řešitelům žákovského soutěžního e-kvízu v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Akce proběhla za aktivní účasti Mgr. Táni Šormové, členky Rady Královéhradeckého kraje. Ta vyslovila přání, aby se v příštím roce podařilo našemu kraji porazit kraj Středočeský.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

10. 10. 2016

Nabídka supervizních setkání - pořádá MŠMT ve spolupráci s NÚV a NIDV i v Královéhradeckém kraji

MŠMT ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání přichází s urgentní nabídkou supervizních celodenních setkání nabízených školským poradenským pracovníkům. Akce proběhnou v 5 termínech do poloviny prosince 2016 v prostorách Národního institutu pro další vzdělávání, Luční 460, Hradec Králové 3. Více nahttps://kurzy.nuv.cz. Semináře jsou určeny pedagogům, kteří chtějí podpořit v řešení náročných situací spojených s rizikovým chováním žáků či pedagogickým sborům škol. Více informací v e-mailu PhDr. Moniky Nevoralové.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

3. 5. 2016

Soutěžní e-kvíz pro žáky v rámci projektu KPBI je opět spuštěn!

Dne 2.5.2016 byla již potřetí spuštěna žákovská soutěž o bezpečnosti v kybersprostoru v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Letos se soutěží ve 2 věkových kategoriích - 8 až 12 let, 13 let a více. Soutěž bude končit 31.10.2016. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Vlastní soutěž, její pravidla a hodnocení soutěže v Královéhradeckém kraji naleznete na http://elearning.ecrime.cz/course/view.php?id=2 . Podmínkou soutěže je přihlášení žáka včetně uvedení názvu školy, kterou navštěvuje.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

25. 4. 2016

Jeden za všechny, všichni za jednoho - kampaň za zvyšování zdraví

Dobrý den, dovolujeme si Vás informovat, že SZÚ ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví připravil k Evropskému imunizačnímu týdnu, který začíná 25.4. 2016, informační kampaň Jeden za všechny, všichni za jednoho. Cílem kampaně je zvyšování zdraví všech lidí.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

22. 4. 2016

Sion Nová generace - preventivní programy "Jdi proti proudu" (speciální nabídka)

Dobrý den, děkujeme za využití našich preventivních programů "JDI PROTI PROUDU", které jak pevně věříme, byly pro Vaše žáky přínosem. Do konce roku nám zbývá ještě pár volných termínů, které můžete využít (viz přiložená příloha). Ceny za jednotlivé programy přímé prevence jsou za jednotnou částku 300 Kč/1 hodinu a 600 Kč/2 hodiny. V případě zájmu nás, prosím, obratem kontaktujte zasláním vyplněné objednávky (viz. příloha) na emailovou adresu prevence@sion.cz. Volné termíny (vždy ÚTERÝ) můžete nalézt na odkaze https://www.google.com/calendar/embed?src=u8c1ul2t2n6323qfqt56bo1cp4%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Prague

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

21. 10. 2015

Soutěž pro žáky k projektu Kraje pro bezpečný internet "KPBI" je prodloužena do 15.11.2015

Projekt KPBI probíhá již třetím rokem, ale Královéhradecký kraj je v něm zapojen letos podruhé. Cílem tohoto projektu je vzdělanost populace v oblasti bezpečnějšího pohybu v online prostředích. Cílovou skupinou nejsou jen žáci, ale i rodiče, policisté, sociální a pedagogičtí pracovníci. Projekt je stále ve fázi tvorby, některé odkazy jsou již plně funkční, např. pro žáky a studenty, pro pedagogy bude zpřístupněn v prosinci tohoto roku.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

21. 10. 2015

Projekt Web Rangers - sdílení znalostí žáků o bezpečném používání internetu mezi sebou

Letos je spuštěn třetí ročník projektu, který funguje ve spolupráci s E-bezpečím a pod záštitou MŠMT. Proběhne formou kombinované výuky a letos se ho mohou zúčastnit děti ve věku 13-16 let. Novinkou je, že se rozšiřuje i na Slovensko. Projekt se zrodil v Googlu v Izraeli v r. 2011, kde mezi mládeží zaznamenal obrovský úspěch. V ČR se během dvou let podařilo proškolit 240 Web Rangerů.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek