Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadŠkolstvíPrevence rizikového chování

Prevence rizikového chování

krajský školský metodik prevence – Mgr. Dita Kosová, tel. 495 817 219, e-mail: dkosova@kr-kralovehradecky.cz

Aktuální informace

27.5.2016

Informace z MŠMT týkající se testování drog

Vážené kolegyně a vážení kolegové, prohlášení Úřadu vlády ČR (Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky), MŠMT a odborných společností k testování odpadních vod a následnému plošnému testování žáků na přítomnost omamných a psychotropních látek naleznetezde: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/plosne-testovani-skolaku-na-pritomnost-drog-prinasi-nepresne http://www.vlada.cz/cz/ppov/protidrogova-politika/media/plosne-testovani-skolaku-na-pritomnost-drog-prinasi-nepresne-vysledky-a-zastrasuje-rodice-i-deti-144589/ Mgr. Vladimír Sklenář, ministerský rada oddělení prevence Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 7, 118 12 Praha 1 tel: +420 234 811 698, e-mail: vladimir.sklenar@msmt.cz www.msmt.cz

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

3.5.2016

Soutěžní e-kvíz pro žáky v rámci projektu KPBI je opět spuštěn!

Dne 2.5.2016 byla již potřetí spuštěna žákovská soutěž o bezpečnosti v kybersprostoru v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Letos se soutěží ve 2 věkových kategoriích - 8 až 12 let, 13 let a více. Soutěž bude končit 31.10.2016. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Vlastní soutěž, její pravidla a hodnocení soutěže v Královéhradeckém kraji naleznete na http://elearning.ecrime.cz/course/view.php?id=2 . Podmínkou soutěže je přihlášení žáka včetně uvedení názvu školy, kterou navštěvuje.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

25.4.2016

Jeden za všechny, všichni za jednoho - kampaň za zvyšování zdraví

Dobrý den, dovolujeme si Vás informovat, že SZÚ ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví připravil k Evropskému imunizačnímu týdnu, který začíná 25.4. 2016, informační kampaň Jeden za všechny, všichni za jednoho. Cílem kampaně je zvyšování zdraví všech lidí.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

22.4.2016

Sion Nová generace - preventivní programy "Jdi proti proudu" (speciální nabídka)

Dobrý den, děkujeme za využití našich preventivních programů "JDI PROTI PROUDU", které jak pevně věříme, byly pro Vaše žáky přínosem. Do konce roku nám zbývá ještě pár volných termínů, které můžete využít (viz přiložená příloha). Ceny za jednotlivé programy přímé prevence jsou za jednotnou částku 300 Kč/1 hodinu a 600 Kč/2 hodiny. V případě zájmu nás, prosím, obratem kontaktujte zasláním vyplněné objednávky (viz. příloha) na emailovou adresu prevence@sion.cz. Volné termíny (vždy ÚTERÝ) můžete nalézt na odkaze https://www.google.com/calendar/embed?src=u8c1ul2t2n6323qfqt56bo1cp4%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Prague

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

21.4.2016

Projekce filmu Jakub - téma domácí násilí

Dovolujeme si pozvat žáky 1. ročníků SŠ, SOU a žáky víceletých gymnázií (včetně tercie výše) na projekci preventivního filmu Jakub, která se uskuteční 11.5.2016 v prostorách víceúčelového sálu Knihovny města Hradce Králové ve Wonkově ul. Film Jakub se zabývá tematikou domácího násilí. Vznikl jako ostatní preventivní filmy Davida Vignera pod záštitou MŠMT.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

7.4.2016

Informace o vyhlášení soutěže Pompidou Group - Drug prevention prize

Vážení kolegové, přeposíláme informaci o vyhlášení soutěže Pompidou Group - Drug prevention prize. Jedná se o mezinárodní soutěž určenou mladým lidem realizujícím peer preventivní protidrogové programy.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

7.4.2016

Seminář Návykové látky z pohledu legislativy a PČR

Vážení pedagogové, dovolujeme si Vás pozvat na seminář věnovaný drogové problematice, který se uskuteční dne 29.4.2016 od 9 do 13 hod v prostorách Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Přednášet budou kpt. Mgr. Jiří Hamáček, vedoucí pracovní skupiny TOXI KŘ PČR KHK, Mgr. Monika Honzíková, krajská protidrogová koordinátorka.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

1.4.2016

MŠMT zaktualizovalo 24.3.2016 metodické podklady k řešení šikany ve školách

Vzhledem ke vzrůstajícímu počtu případů šikany a kyberšikany mezi spolužáky, ale i směrem k pedagogům předkládá nově MŠMT přehledný a ucelený aktualizovaný metodický materiál k prevenci a řešení případné šikany ve školách a školských zařízeních.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

1.4.2016

Seminář Syndrom týraného, zanedbávaného a zneužívaného dítěte m (CAN) a jak na jeho prevenci

Dne 21. 4. 2016 od 10 do 15 hod v posluchárně ZŠ V Domcích, Trutnov, proběhne seminář lektorovaný Mgr. Martinou Kekulovou. Cena semináře Kč 50. Zbytek je hrazen z dotačního programu. Přihlášky přijímá Mgr. Mikesková - metodikPPPTU@seznam.cz

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek

1.4.2016

Zpravodaj prevence rizikového chování č. 1/2016

Do škol a školských zařízení byl zaslán elektronicky další zpravodaj obsahující např. aktualizované informace od MŠMT k šikaně, informaci o spuštění Systému pro zveřejňování nabídek a poptávek míst ve školách v Královéhradeckém kraji, informace k blížícímu se spuštění e-kvízu pro žáky v rámci projektu KPBI, informaci o otevření SVP Podpora Hostinné a několik nabídek na lokální i mezinárodní semináře aj.

Publikoval: Dita Kosová

Celý článek