Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadSociální oblastSociální službySociální služby zřizované krajem

Domov Dolní zámek

Poslední aktualizace: 24. 2. 2015

Domov Dolní zámek poskytuje pobytovou sociální službu osobám od 45ti let věku, majícím sníženou soběstačnost z důvodů závislosti na alkoholu.

Teplice nad Metují jsou turistickým městem, ležícím mezi Teplicko-adršpašskými skalami, které jsou cílem mnoha výletů. Přímo v Teplicích nad Metují je několik historických objektů, mezi něž patří i dolní barokní zámek vystavěný roku 1664. V roce 1953 byl zámek upraven pro potřeby sociální oblasti a v současné době slouží jako domov se zvláštním režimem pro osoby závislé na alkoholu.

Objekt je situován ve středu města, uživatelé si tak mohou sami dojít posedět do blízké cukrárny, navštívit městskou knihovnu, kadeřnictví apod. V blízkosti je zastávka autobusu i vlakové nádraží.

Celková kapacita Domova Dolní zámek je 49 lůžek. Domov je rozdělen na: ošetřovatelské oddělení, oddělení s vyšší mírou podpory, resocializační oddělení a resocializační byty. Ubytování zajišťuje v jednolůžkovém a dvoulůžkovém resocializačním bytě. Dále v osmi dvoulůžkových pokojích, šesti tři lůžkových pokojích a třech čtyřlůžkových pokojích.

Domov Dolní zámek pro uživatele zajišťuje základní služby, jako jsou ubytování, úklid, praní prádla, normální i dietní stravování apod. O jejich zdraví se stará praktický lékař, který dochází 1x týdně (dále dle potřeb). Jedenkrát měsíčně (dále dle potřeb) dochází rovněž psychiatr. Ostatní odborná zdravotní péče je zajišťována odborným vyšetřením dle potřeby. Péči o uživatele obstarává profesně odborný personál.

Domov Dolní zámek poskytuje pobytovou sociální službu osobám od 45ti let věku, majícím sníženou soběstačnost z důvodů závislosti na alkoholu.

Registrovaná sociální služba:

Domovy se zvláštním režimem dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb.

Kontakt:

Domov Dolní zámek
Aloise Jiráska 44,
549 57 Teplice nad Metují

telefon: 491 581 222
e-mail: d.kuslova@ddteplice.cz
webové stránky: http://www.ddteplice.cz 

Registr poskytovatelů sociálních služeb:

http://iregistr.mpsv.cz/socreg/detail_poskytovatele.do?706f=e1c4aa7625aadce3&SUBSESSION_ID=1238571228777_9 

Autor: Ludmila Zelená