Krizové řízení - koronavirus COVID 19

3.4.2020

Nabídka prodeje ochranných pomůcek

Královéhradecký kraj poskytuje přehled společností, fyzických osob i dobrovolníků, kteří nabízí k prodeji ústenky, respirátory, desinfekční prostředky, ochranné štíty, kamerovou techniku k měření potencionálně nakažených osob a mnoho dalších ochranných prostředků.

6.4.2020

COVID-19 – jakou finanční podporu stát nabízí?

Jak podnikat v době šíření koronaviru? Jak podnikat poté? Jaké finanční i nefinanční podpůrné nástroje stát nyní nabízí? Jaké další dotace jsou ještě k dispozici? A kde najdu „Rozcestník podpory firem“ s pravidelně aktualizovanými informacemi? I na tyto otázky vám odpoví tým profesionálů agentury CzechInvest, a to v každém kraji a zdarma.

6.4.2020

Ministerstvo zdravotnictví připravilo koronavirový manuál pro občany

Vláda vyhlásila pro území České republiky nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2), který byl přidán na seznam nakažlivých onemocnění a jeho úmyslné šíření bude nově trestným činem. Předkládáme přehled toho, jak jednat a co je povoleno v rámci nouzového stavu dle platných mimořádných opatřeních.

26.3.2020

Kraj nakoupil 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID

Královéhradecký kraj na základě nabídky ministerstva průmyslu a obchodu objednal 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID. Dodá ji společnost Čepro. Dnes kraj začal dezinfekci distribuovat mezi obce s rozšířenou působností, školy, nemocnice i zařízení poskytující sociální služby.

26.3.2020

Královéhradecký kraj zásobuje dopravce pro boj s koronavirem

Roušky, respirátory, ale také dezinfekci distribuuje Královéhradecký kraj mezi 13 autobusových dopravců, kteří v regionu zajišťují regionální a městskou hromadnou linkovou dopravu. Kraj se tak snaží zamezit dalšímu šíření koronaviru ve veřejné dopravě především ochrannou samotných řidičů.

24.3.2020

Péče o děti i pro zaměstnance sociálních služeb

Vláda ČR schválila usnesením č. 276, že zajištění nezbytné péče o děti ve věku od 3 do 10 let stanovené v bodě I usnesení vlády ze dne 15. března 2020 č. 219, se nově vztahuje i na děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci obcí zařazení do obecních úřadů k výkonu sociální práce, krajů zařazení do krajských úřadů k výkonu sociální práce a poskytovatelů sociálních služeb. Bližší podrobnosti ohledně nahlašování požadavků na péči o děti včetně seznamu určených škol naleznete zde: http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/reditelum-skol-a-skolskych-zarizeni-317563/

24.3.2020

Informace a rady pro neslyšící k epidemii COVID-19

Centrum pro dětský sluch Tamtam spolu s psychology z Ministerstva vnitra ČR a Policejního prezídia ČR připravil sérii videospotů na aktuální témata k epidemii nemoci COVID-19. Spoty jsou tlumočené do českého znakového jazyka.