Značka PODKRKONOŠÍ udělena dalším 5 žadatelům

15. 5. 2009 Autor: MAS Podchlumí o.s.

Pět nových výrobců se může pyšnit regionální ochrannou známkou „PODKRKONOŠÍ regionální produkt®“

Ve středu 29. dubna v Holovousích, v sídle MAS Podchlumí o.s., zasedala již podruhé devítičlenná certifikační komise, aby posoudila 5 žádostí o značku PODKRKONOŠÍ regionální produkt®.

Byly posuzovány tři potravinářské/zemědělské produkty, jeden přírodní produkt a jeden řemeslný výrobek. Komise přistupovala k žádostem zodpovědně. Nakonec byl výsledek velice potěšující.

Značku „PODKRKONOŠÍ regionální produkt ® získali:

• Pekárna Josef Rýdl, s.r.o., která certifikovala „Chutný preclík“
  • Vladimír Kulhánek – Keramika Hořice, který certifikoval soubor keramických výrobků
  • Kámen Ostroměř s.r.o., který získal ochrannou známku na ručně opracované kamenické výrobky z hořického pískovce
  • pivovar EPOS CZ spol. s r.o., který si nechal certifikovat „pivo Tambor“
  • Ing. Bedřich Plíšek získá značku za pěstování bio-jablek (30.5. bude panu B. Plíškovi udělena cena „Bartákův hrnec“ za nejlepšího ekologického zemědělce v České republice!).

Slavnostní předání certifikátů úspěšným žadatelům proběhlo 8. května 2009 na Zvičině při akci „Otevírání turistické sezony“. S nově certifikovanými výrobky se budete moci brzy seznámit na webových stránkách www.domaci-vyrobky.cz a www.podchlumi.cz/mas.