Aktualizace aplikace Pasport ÚPD obcí Královéhradeckého kraje

31. 8. 2009 Autor: Lucie Panušová

V aplikaci „Pasportizace ÚPD obcí“ (umístěného na adrese http://up.kr-kralovehradecky.cz/upd/ ) byla dokončena úprava velmi užitečné novinky – tj. jednak možnost připojení digitálních dat z katastru nemovitostí (parcelní č. a jiná související data) a to způsobem jiným a mnohem jednodušším a hlavně spolehlivějším než doposud. Namísto připojování vrstev k portálu KN wms službou přes připojení adresy po kliknutí v legendě výkresu stačí nyní v otevřené legendě mapy kliknout levým tlačítkem a pravým zvolit „vložit nad“ a pak se vybere jen jediná možnost a to „+ Katastr – wms služba ČÚZK“. Po kliknutí levým tlačítkem myši se provede výběr a pak je možno tuto načtenou vrstvu rovnou zaškrtnout do mapy.

Druhým zlepšením je možnost zobrazení tzv. velké mapy a to v celém okně bez okolních nástrojových lišt, které zaplňují prostor monitoru. To se provede podle obrázku č. 1 kliknutím na zakroužkovanou ikonu globusu. Na obrázku č. 2 je zobrazena mapa v plném rozsahu přes celý monitor.