(P)o škole v Centrálu

11. 9. 2019 Autor: Petra Hnátová

Dne 17. 9. 2019 se v Hradci Králové uskuteční neformální setkání zástupců škol, kteří budou prezentovat stylem Pecha Kucha.

(P)o škole v Centralu má stejný základ jako večery PechaKucha - 11 až 14 prezentujících formou PK (20x20). Akce je pořádána v rámci projektu Místní akční plán vzdělávání na území obce s rozšířenou působností Hradec Králové venkov ve spolupráci s Krajským akčním plánem rozvoje vzdělávání v Královéhradeckém kraji.

Akce PechaKucha [:pečakuča:] night probíhají celosvětově v různých městech - i v Hradci Králové. Tento koncept vymysleli v roce 2003 v Tokiu architekti, kteří byli znuděni ze zdlouhavých přednášek. PechaKucha (japonský výraz pro zvuk vznikající při hromadné konverzaci) však postupně dostala nový význam a to je vytvořit prostor pro vzájemné setkávání lidí. Během jednoho večera tak má každý z přednášejících 6 minut a 40 sekund, během nichž předvede 20 obrázků, přičemž každý z nich může komentovat po dobu 20 sekund (což je pevně daná forma této prezentace).

V rámci večera budou představena témata:

• Škola pro udržitelný rozvoj

• ZŠ Hučák