Vítězem Poháru Josefa Masopusta je hradecká stavební průmyslovka

14. 3. 2018 Autor: Josef Čurda

Fotbalisté SPŠ stavební Hradec Králové zvítězili v prvním ročníku Poháru Josefa Masopusta. Soutěž studentských fotbalových týmů středních škol a učilišť, která začala loni na podzim okresními turnaji, vyvrcholila finálem 23. a 24. května na pražské Julisce.

V základní skupině finálového turnaje skončili hradečtí "stavaři" druzí, v semifinále pak vyřadili SPŠ Tábor. Dramatické finále, do kterého se probojovali také studenti SPŠ a SOŠ Plzeň, skončilo v normální hrací době 1 : 1, když hradečtí vyrovnali v poslední minutě utkání. A protože v prodloužení již gól nepadl, přišel na řadu penaltový rozstřel a zároveň velká chvíle hradeckého brankáře Jana Moníka, který chytil tři penalty. Hradecké mužstvo tak mohlo slavit.

Finálový zápas sledoval i hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, který pak "svým" reprezentantům mohl na místě poblahopřát a předat zlaté medaile. Putovní pohár vítězům předával osobně Josef Masopust, jedna z největších postav českého fotbalu.