Tisková zpráva k 3. Velké ceně Hradce Králové v plavání 2017

22. 6. 2023 Autor: Tomáš Záviský

O víkendu 18. a 19. března 2017 proběhla v 50metrovém plaveckém bazénu v Hradci Králové 3. Velká cena Hradce Králové.

Akce je součástí Českého poháru v plavání – ARENA CUP jako jeho první kolo.

Velké ceny se zúčastnilo celkem 350 plavců a plavkyň. Kromě domácích závodníků, včetně zástupců juniorské a seniorské reprezentace, přijeli změřit svoje síly sportovci z Německa, Polska, Slovenska a účastnice olympijských her v Rio de Janeiro Bayan Jumah.

V sobotu 18. 3. 2017 se zúčastnilo 31 mladých plavců PKHK vloženého závodu. Děti si zaplavaly 50 m volným způsobem a předvedly skvělé výkony.

Plavkyně Masters týmu Plaveckého klubu Hradec Králové Gabriela Kostková dosáhla v mezinárodní a mnohem mladší konkurenci na 3. místo v disciplíně 100 metrů motýlek v čase 01:05,67.

Velký dík patří všem partnerům Plaveckého klubu Hradec Králové, především Statutárnímu městu Hradec Králové, Královehradeckému kraji, rodičům našich plavců, zaměstnancům Správy nemovitostí Hradec Králové a v neposlední řadě našim sponzorům.

Stanislav Hebr, předseda PKHK

Fotografie: Plavecký klub Hradec Králové