Městské muzeum v Jaroměři vyhlašuje VŘ na pozici historik/etnograf - kurátor sbírkových fondů

16. 9. 2020 Autor: Městské muzeum v Jaroměři

Městské muzeum v Jaroměři, příspěvková organizace Města Jaroměře, vyhlašuje

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

pro pozici historik/etnograf - kurátor sbírkových fondů

pracovní poměr na pracovní smlouvu na plný úvazek

doba zaměstnání:
smlouva na jeden rok s možností prodloužení na dobu neurčitou

hlavní náplň práce:
podíl na přípravě výstav, badatelská činnost, podíl na správě sbírek, práce s veřejností

požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání (Mgr.) oborů historie, etnografie, dějiny umění, muzeologie a dalších příbuzných humanitních oborů (doložené kopií dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání – kopie bude zaslána s přihláškou, originál předložen u ústního kola VŘ)
  • schopnost pracovat v týmu na dalších aktivitách a projektech muzea, spolehlivost, pečlivost, samostatnost, iniciativa, schopnost pracovat s veřejností
  • pokročilá znalost práce s PC (Word, Excel, elektronická evidence sbírek) a aktivní využívání internetu
výhodou:
  • prokazatelná praxe v oboru, u absolventů doporučení např. vedoucího diplomové práce nebo vedoucího praxe
  • řidičský průkaz skupiny B
  • znalost německého a dalšího světového jazyka
pracovní doba a plat:
  • plný úvazek
  • standardní pracovní doba po-pá, možnost částečné oboustranné flexibility
  • 11. platová třída podle zákona č. 262/2006Sb., v platném znění a nařízení vlády č. 341/2017Sb., v platném znění
nástup: 4. leden 2021, případně dle dohody

místo výkonu práce: Městské muzeum v Jaroměři, Husova 295, 551 01 Jaroměř (po dobu rekonstrukce hlavní budovy Jaroměř – Josefov)

detaily výběrového řízení

Strukturovaný životopis (případně vč. seznamu vlastních publikací, seznamu řešených vědeckých projektů apod.), motivační dopis (max. dvě NS), kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání a podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby výběrového řízení zašlete nejpozději do 7. října 2020 na email havelka@muzeumjaromer.cz , s předmětem emailu „Výběrové řízení – historik“.

Případné dotazy zodpoví Mgr. Rudolf Havelka, Ph.D., ředitel muzea, tel. 776 105 252.

Vybraní uchazeči a uchazečky budou vyzváni k ústnímu pohovoru, který proběhne 19. října 2020. Přesný čas a místo ústního pohovoru budou upřesněny.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu či neobsadit pozici žádným z uchazečů bez udání důvodů.

Soubory ke stažení