Vyhlášení krajského kola Evropské ceny prevence kriminality na rok 2010 (ECPA - European Crime Prevention Award)

21. 4. 2021 Autor: Martina Smudková

Tato cena každoročně oceňuje nejlepší evropský projekt na poli prevence kriminality a podporuje výměnu zkušeností z aplikací úspěšných projektů v rámci vyhlášeného tématu. Vyhlášení ECPA bude v prosinci 2010 v Belgii.

Pro letošní rok je tématem soutěžních projektů: „Pro bezpečný domov v bezpečnější komunitě prostřednictvím prevence, práce policie a restorativních programů“

Cílem navrženého projektu musí být snaha o snížení kriminality a z ní plynoucího strachu veřejnosti v rámci daného tématu.

Po obdržení všech navržených projektů na cenu „ECPA“ zasedne na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje výběrová komise, která vybere jeden projekt do celorepublikového kola.

Vítězný evropský projekt bude vyhlášen a oceněn finančním darem v hodnotě 20 000 EUR v prosinci 2010 v Belgii.

Soutěže se můžou účastnit různé subjekty: obce, regionální NNO, vzdělávací instituce, občanské spolky, atd.

Navržený projekt zašlete prosím na předepsaném formuláři (viz. příloha) v elektronické podobě na email msmudkova@kr-kralovehradecky.cz v termínu do 26. 4. 2010,

a na adresu:
Krajský úřad Královéhradeckého kraje