Odpověď na žádost o informace doručenou dne 23.05.2017

Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Odpověď na žádost o informace doručenou dne 23.05.2017

Vážený pane magistře,

dne 23.05.2017 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále jen „krajský úřad“ nebo „povinný subjekt“) Vaši žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které se obracíte na krajský úřad s požadavkem, citace:

„1. Stát se zavázal Memorandem o zajištění stabilního financování dopravní obslužnosti veřejnou regionální železniční osobní dopravou poskytovat všem krajům dotace na financování dopravní obslužnosti veřejnou regionální železniční osobní dopravou. Jakým způsobem probíhá finanční kontrola (ve smyslu zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole) nakládání s těmito dotacemi ve Vašem kraji?

2. Kdy naposledy proběhla finanční kontrola nakládání s těmito dotacemi a vynaloženými prostředky kraje?

3. Jaké jsou výsledky výše zmíněné finanční kontroly?“

Povinný subjekt zaevidoval Vaši žádost pod čj. KUKHK-IZ-60/OP/2017, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ a obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

O předání požadovaných podkladů byl požádán věcně příslušný odbor dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu, který uvedl následující.

Ad 1. V Královéhradeckém kraji finanční kontrola memoranda neproběhla s tím, že vypořádání finančních prostředků, které jsou poskytovány ze státního rozpočtu podle Usnesení vlády č. 1132/2009 jako účelová dotace na krytí prokazatelné ztráty ze závazku veřejné služby ve veřejné železniční osobní dopravě je každoročně provedeno ve smyslu Memoranda o zajištění stabilního  financování dopravní obslužnosti a vyhlášky MF č. 367/2015 Sb. o zásadách a lhůtách finančního vypořádání vztahů se státním rozpočtem, státními finančními aktivy a Národním fondem (vyhláška o finančním vypořádání).

Ad 2 a 3. V Královéhradeckém kraji finanční kontrola neproběhla.

„otisk razítka“

Ing. Miroslav Vrba, MPA
vedoucí odboru organizačního a právního

(dopis je elektronicky podepsán)